YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

W Drelowie najpopularniejsze solary

20 marca 2016 13:45:19 | autor: Redakcja/Michał Olesiejuk
Do 18 marca mieszkańcy mieli możliwość składania wniosków w ramach działania 4.1 „Wsparcie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii dla Województwa Lubelskiego w 2016”.

Przypomnijmy, że zainteresowani, składając deklarację uczestnictwa w projekcie, ubiegali się o znaczne dofinansowanie (do 85% kosztów całości inwestycji) nawykonanie instalacji:kolektorów słonecznych, fotowoltaicznych, kotłów  na biomasę oraz pomp ciepła do przygotowywania c.w.u.

Projekt spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Duża frekwencja na spotkaniach informacyjnych, na których można było zapoznać się z zasadami realizacji przedsięwzięcia, przełożyła się na ilość złożonych deklaracji. Do urzędu gminy wpłynęło w sumie 510 wniosków, a najczęściej składanym był ten dotyczący instalacji solarnej (460).

Rozstrzygnięcie kwestii ewentualnego dofinansowania nastąpi w połowie bieżącego roku. Jeżeli gmina otrzyma dotację, o którą się ubiega, wszyscy mieszkańcy, którzy złożyli deklarację uczestnictwa w projekcie, nie później niż do połowy następnego (2017) roku będą mieli zamontowane instalacje OZE.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male