YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W „Jedynce” pracują z robotami

23 lutego 2021 09:29:19 | autor: redakcja/ZPO1
W Zespole Placówek Oświatowych Nr 1realizowany jest projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Podczas zajęć, które prowadzi Marcin Hołoweńko, uczniowie mają możliwość pracy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej, ukierunkowaną na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Dzięki realizacji wskazanych celów projekt ma wzmocnić u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania. Ma posłużyć także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłonić zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Szkoła zaprasza do udziału w zajęciach.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male