Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

W Kożuszkach rozpoczyna działalność uniwersytet ludowy

3 lutego 2022 14:44 | autor: Anna Ostapiuk

Kożuszkański Uniwersytet Ludowy będzie miejscem szeroko rozumianej edukacji mieszkańców obszarów wiejskich i małomiasteczkowych, którzy ukończyli 18 rok życia i pochodzą z różnych środowisk. Uczestnicy zajęć wezmą udział w spotkaniach, szkoleniach, kursach i warsztatach. Rekrutacja rozpocznie się już 4 lutego.

Uniwersytet powstał dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu realizowanego ze środków NIW-CRSO przez Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe Gminy Międzyrzec reprezentowane przez prezes Elżbietę Chodzińską oraz wsparciu wójta gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza. Zlokalizowany w Kożuszkach uniwersytet ludowy zapewni przestrzeń do rozwoju edukacji obywatelskiej, będzie miejscem spotkań i zajęć kładacych główny nacisk na pielęgnowanie tradycji regionalnych, lokalnych i narodowych.

Głównym celem działalności Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego jest szeroko rozumiana edukacja mieszkańców obszarów wiejskich i małomiasteczkowych, którzy ukończyli 18 rok życia i pochodzą z różnych środowisk. Działalność prowadzona przez KUL opiera się na wykorzystaniu potencjału środowiska lokalnego do inicjowania działań na rzecz aktywności edukacyjnej osób dorosłych, w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, w tym kompetencji wychowawczych, społecznych oraz kompetencji niezbędnych na rynku pracy w niewielkich środowiskach lokalnych. Zadaniem uniwersytetu będzie rozwijanie współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami świadczącymi usługi społeczne, prowadzącymi warsztaty i zajęcia, propagującymi wiedzę oraz rozwijającymi lokalny kapitał ludzki.

Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski oraz inni zainteresowani w ramach działalności Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego będą mogli wziąć udział w 12 różnych formach wsparcia, m.in. w warsztatach:
- kosmetycznych – 2 grupy po 10 osób
- z udzielania pierwszej pomocy – 2 edycje po 10 osób
- kulinarnych – dwie edycje po 15 osób
- ceramicznych – 1 edycja dla 6 osób
- tkackich – 2 edycje po 6 osób
- wikliniarskich – 2 edycje po 10 osób
- taneczno-ruchowych – 2 edycje po 20 osób
- projektowania i wytwarzania biżuterii – 1 edycja 10 osób
- makramy – 1 edycja dla 10 osób
- teatralnych – 2 edycje po 10 osób
- wyjazdowych dwudniowych warsztatach artystycznych, prowadzonych na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej – 1 edycja dla 10 osób

Ponadto w ramach projektu mieszkańcy będą mogli przystąpić do 2 rodzajów kursów:
- krawiecki – 1 edycja dla 10 osób
- spawania – 1 edycja 10 osób

Partnerem Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego jest Uniwersytet Ludowy w Adamowie, który w kwestiach organizacyjnych jak i edukacyjno-dydaktycznych będzie udzielał wsparcia i mentoringu zespołowi KUL. Zwieńczeniem realizowanego projektu będzie organizacja konferencji z udziałem przedstawicieli funkcjonujących w Polsce Uniwersytetów Ludowych dla różnych interesariuszy, m.in. NGO, przedstawicieli sektora biznesu oraz sektora publicznego w celu wymiany doświadczeń i wypracowania nowych metod działania.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie ⇒ Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski oraz pod numerem tel. 606 662 473.

_______________
Źródło: tekst - UG Międzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny