YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

W Łózkach utonął 55-latek

5 lipca 2020 15:34:01 | autor: redakcja
Tragicznie zakończyła się wieczorna kąpiel w kanale Wieprz-Krzna dla 55-letniego mieszkańca gminy Drelów. Około godz. 1 w nocy ciało mężczyzny wyłowili płetwonurkowie.

Strażacy przeszukują kanał Wieprz-Krzna w Łózkach (fot. miedzyrzec.info)

W sobotę wieczorem po grillu grupa osób wybrała się na spacer. Trzech mężczyzn wpadło na pomysł pływania w kanale rzeki Wieprz – Krzna, którego głębokość wynosi około 2 metry. Jeden z mężczyzn (55-latek) po wejściu do wody już się nie wynurzył. Jego znajomi wezwali na pomoc służby ratunkowe.

Na miejscu stawili się strażacy z OSP Drelów, OSP Łózki i OSP Żerocin. Dołączyli do nich także wyposażeni w specjalistyczny sprzęt strażacy z JRG Międzyrzec Podlaski oraz OSP Stołpno z pontonem motorowym.

Pomimo natychmiast podjętych działań, w które zaangażowała się duża grupa strażaków, akcja ratownicza szybko przekształciła się w akcję poszukiwawczą. Pracę strażaków utrudniały zapadające ciemności oraz głęboka i bardzo mało przejrzysta woda kanału, którego dno i brzegi porasta bujna roślinność.

Strażacy nie rezygnowali i z dużym zaangażowaniem kontynuowali przeszukiwanie kanału wokół miejsca wskazanego przez świadków - około 10 metrów od mostu oraz dalej wzdłuż koryta kanału.

Ciało 55-latka udało się zlokalizować dopiero około godz. 1 w nocy, po przybyciu płetwonurków z Lublina. Znajdowało się na dnie kanału, blisko miejsca wskazanego przez świadków.

Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone w celu wykonania sekcji, która ustali przyczyny utonięcia.

REKLAMA
reklama


Tragiczny finał kąpieli w kanale


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 lipca 2020 19:07:58) Nie 1 w Nocy Po 1 nie było to o 1 w Nocy tylko o 00:00 góra 3 min po północy po 2 żerocina nie było autor: Gallet
    (5 lipca 2020 22:41:38) Tak się kończy bezmyślność idiotów... autor: gość
    logo male