YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W niedzielę zagra Orkiestra

10 stycznia 2020 08:45:07 | autor: redakcja
W najbliższą niedzielę (12 stycznia) odbędzie się 28 Finał WOŚP. W orkiestrze zagrają m.in. międzyrzeckie szkoły. W MOK odbędzie się tradycyjna aukcja oraz jazzowy koncert.

W ZPO nr 2 w ramach WOŚP zaplanowano mecz piłki nożnej „Nauczyciele vs Uczniowie”. W ZPO nr 3 chętni będą mogli wziąć udział w kiermaszu ciast. Słodki kiermasz przygotowuje również ZPO nr 1.

11 stycznia w godz. 15-19 odbędą się warsztaty, koncert oraz ognisko w Centrum Praktyk Artystycznych „Art Ovo”. Wszystko to pod hasłem "Art Ovo Artystycznie dla WOŚP”.

Niedzielny 28 Finał WOŚP rozpocznie wydarzenie „Morsujemy, bo lubimy. Dla WOŚP”, organizowane przez Międzyrzecką Grupę Biegową na żwirowni przy ulicy Zahajkowskiej.

O godz. 17 w sali widowiskowej MOK rozpocznie się aukcja na rzecz WOŚP. Będzie jej towarzyszył koncert duetu Karol Szymanowski (wibrafon) i Jarosław Michaluk (kontrabas).

Duet Szymanowski / Michaluk kładzie nacisk na nowe wyeksponowanie naturalnych brzmień swoich instrumentów. Tworzy piękne pastelowe klimaty, wykorzystując całą gamę kolorów i przestrzeni muzycznej. Muzycy zagrali razem wiele koncertów w Polsce i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym we Lwowie, Festiwalu w Krainie Chopina, Jazz na Buduku, Podlasie Jazz Festival. Występowali również w renomowanych klubach, takich jak toruńska "Od Nowa" czy gdyński "Charlie".

Karol Szymanowski to wirtuoz wibrafonu, od lat należący do czołówki europejskiej tego instrumentu. Jest twórcą oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, którą posługuje się od roku 1979. W roku 1999 dodatkowo zwiększył arsenał możliwości wibrafonu łącząc go z basową marimbą. Koncertuje głównie w kameralnych składach, gdzie najpełniej może wyeksponować nowatorskie aspekty swojej gry. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych, m.in. w Paryżu, Karlovych Varach i Krakowie. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi. W przeszłości występował m.in. z zespołami Osjan i Stare Dobre Małżeństwo.

Jarosław Michaluk to również absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Współpracował m.in. z nestorem polskiego jazzu Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Danutą Błażejczyk, Jorgosem Skoliasem, Dawidem Lubowiczem, Piotrem Wromblem oraz zespołami Jorgos Skolias Special Edition, East Wall Jazz Quartet i Jazz Trio. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival.

W wykonaniu duetu Szymanowski / Michaluk w Międzyrzecu usłyszymy znane standardy jazzowe. Panowie zaprezentują nam również własne pomysły muzyczne.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (12 stycznia 2020 18:40:03) Brawo! Serduszko WOŚP na sutannie. Byliśmy na mszy u księdza z Elbląga Wolontariusze nie mieli dylematu czy do tego kościoła mogą wejść, czy nie. Bo mogli podejść pod sam ołtarz. Ksiądz Kazimierz przesypał do puszek WOŚP wszystko, co zebrał na tacę. A potem wyciągnął swój portfel. autor: parafianin
    logo male