YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W oczekiwaniu na święta...

15 kwietnia 2017 23:35:23 | autor: Redakcja / Agata Marciniak
11 kwietnia uczniowie z klasy 3d z ZPO nr 3 razem z wychowawczynią i rodzicami przygotowali uroczystą akademię z okazji Świąt Wielkiej Nocy, podczas której zaprezentowano program artystyczny opowiadający o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.

Zaprezentowali tradycje i zwyczaje wielkanocne w Trójce (fot. ZPO nr 3)

Tradycje są bardzo ważne w życiu każdego narodu. Najbardziej rozpowszechnione w polskiej kulturze są tradycje związane z Bożym Narodzeniem i Świętami Wielkanocnymi. Mają one wiele cech wspólnych, gdyż podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.

Dzieci opowiadały o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach poprzez recytację wierszy, wygłaszanie przysłów, czytanie tekstów. Na ekranie eksponowano krótkie filmy, pieśni, obrazy i zdjęcia nawiązujące do tematyki tradycji Świąt Wielkanocnych. Całe spotkanie miało charakter ludowy. Przemawiały za tym stroje uczniów, wystrój sali i muzyka. Na koniec dzieci zaprezentowały cztery tańce: walczyka, polkę ludową i dwa tańce do muzyki Mozarta „Przybywaj piękna wiosno” i „Muzyka gra”.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zostało w pamięci dzieci i będzie przypominało o polskich wielkanocnych zwyczajach i tradycjach.

REKLAMA
reklama


Tradycje i zwyczaje wielkanocne w Trójce


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male