YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

W pięknych słowach o lokalnych społecznikach

20 listopada 2020 11:50:39 | autor: Anna Ostapiuk
Rozstrzygnięto IX edycję konkursu historycznego "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci”. W tym roku uczestnicy zaprezentowali sylwetki społeczników, których bezinteresowna działalność ma znaczący wpływ na funkcjonowanie wielu miejscowości gminy Międzyrzec Podlaski.

Prace konkursowe zgłoszone do konkursu "Gdyby Was nie było..." ogłoszonego przez SILT i GBP w Tłuśćcu (fot. GBP)

„Gdyby Was nie było…” to tytuł IX edycji powiatowego konkursu historycznego z cyklu „To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci”, organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec i Bibliotekę w Tłuśćcu. W tym roku w pracach konkursowych zostały zaprezentowane sylwetki społeczników, ktorych działalność wyróżnia się na tle gminy Międzyrzec Podlaski. Prace te wzbogacą dział regionalny biblioteki w Tłuśćcu.

Komisja konkursowa w składzie: Leszek Sokołowski, Andrzej Pietruk i Krzysztof Sójka zakwalifikowała do oceny 9 prac konkursowych w dwóch grupach wiekowych: I grupa wiekowa – dzieci do lat 13 (6 prac) i II grupa wiekowa – młodzież powyżej 13 lat (3 prace). Nagrodzono i wyróżniono następujące osoby:

I GRUPA WIEKOWA
I miejsce:  Kacper Sidorczuk - PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach,
II miejsce: Dominika Zając - PSP  im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,
III miejsce: Ewa Kulikowska, Lidia Tymoszuk, Norbert Antoniuk, Katarzyna Narojek, Bartłomiej Łaziuk, Jakub Lesiuk Błoński, PSP im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu.
Wyróżnienie: Maja Makaruk - PSP im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu, Małgorzata Mościcka - PSP im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, Wiktor Orłowski - PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy.

II GRUPA WIEKOWA
I miejsce: Patrycja Tarkowska - PSP im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu,
III miejsce ex aequo: Joanna Golec - Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, Joanna Stefaniuk, Alicja Tymoszuk – PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy. 

Wśród sylwetek społeczników przedstawionych w nagrodzonych pracach konkursowych znaleźli się m.in. Zofia Nejranowska, Teresa Nikończuk, Antoni Mościcki, Stanisław Kurenda, Elżbieta Baj, Bożena Leszczuk, Roman Michaluk i Zespół Ludowy "Sami Swoi" z Tłuśćca.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male