Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
13.5°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

W SOSW świętowano Dzień Osoby Niepełnosprawnej

6 grudnia 2022 18:35 | autor: redakcja/SOSW
Dzień Otwarty w SOSW w ramach Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej (fot. Międzyrzec Info)

2 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”.

Gości powitała dyrektor placówki Jolanta Modrzewska, która w krótkim wystąpieniu przybliżyła jej pracę. Zebrani mieli okazję obejrzeć występ zespołu tanecznego „Razem”, który pracuje pod kierunkiem Doroty Lawendy-Janusiewicz i Agnieszki Dołęgi. Zespół zaprezentował namiastkę swoich umiejętności w wiązance tańców i zabaw regionalnych południowego Podlasia.

Zaproszeni goście wzięli również udział w warsztatach „Zobacz świat oczami naszego dziecka”, które przygotowały Marta Sobiczewska i Edyta Krasowska. Poznali dzięki nim sposób funkcjonowania osób z zaburzeniami sensorycznymi. Proponowane ćwiczenia pozwoliły gościom na własnej skórze doświadczyć jak zaburzone zmysły wpływają na codzienną pracę dziecka niepełnosprawnego, „czyli wejść w jego buty”.

Dyrektor Jolanta Modrzewska zaprosiła też gości do zwiedzenia poszczególnych sal funkcjonujących w placówce, w celu zapoznania się z terapiami i metodami pracy z dziećmi. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać specyfikę pracy w przedszkolu, na pierwszym i drugim etapie edukacyjnym. Zapoznali się z metodami pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu.

W Sali Integracji Sensorycznej konsultowali sposoby pracy z dzieckiem wykazującym zaburzenia przetwarzania sensorycznego. Terapeuta Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka przedstawiła celowość zajęć wspierających rozwój do czasu rozpoczęcia nauki w szkole.

W gabinecie psychologa poznali BIOFEEDBACK – metodę wykorzystaną w terapii dzieci i dorosłych w przypadku poszczególnych jednostek chorobowych. W gabinecie logopedy opowiedziano im o rodzajach i formach pomocy logopedycznej dziecku niepełnosprawnemu z zaburzeniami mowy.

Chętni mogli wziąć udział w zajęciach ,,praca z gliną”, które są jedną z metod wykorzystywanych w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Przy okazji goście mogli obejrzeć ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Spotkanie zakończyło się w kawiarence przy słodkim poczęstunku, który przygotowali nauczyciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Zrozumieć ich świat”.

>>>>FOTOGALERIA<<<<

REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny