YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

W Szóstce o bezpieczeństwie wiedzą wszystko

29 maja 2017 10:02:28 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Uczennice Szkoły Podstawowej w Szóstce zwyciężyły w powiatowym finale konkursu „Jestem Bezpieczny”. W nagrodę otrzymały piękne rowery.

Szóstecy finaliści powiatowego konkursu „Jestem Bezpieczny” (fot. M. Bielecka)

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn. Uczniowie rywalizowali w 3 konkurencjach. Mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 24 pytań, musieli też dokonać "Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła". Oceniane były także przygotowane przez drużyny plakaty będące projektem graficznym do zamieszczenia na bawełnianej koszulce. Projekt ten miał zawierać treści promujące konkurs wiedzy prewencyjnej "Jestem Bezpieczny".

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szóstce, za nią uplasowały się Szkołą Podstawowa w Ciciborze Dużym oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej. Zwycięską drużynę tworzyły:  Kinga Szczęśniak, Natalia Nekreś i Aleksandra Sławińska. Dziewczęta otrzymały rowery górskie oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Do konkursu drużynę przygotowała Bożena Sławińska.

REKLAMA
reklama


Szóstecy finaliści powiatowego konkursu "Jestem Bezpieczny"


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (29 maja 2017 19:29:11) Gratulacje dziewczyny z Szóstki!!!!Wielkie podziękowanie dla Waszej Pani za przygotowanie do konkursu!!! autor: Dorcia
    logo male