Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
19.0°C
Kontakt
Region

Wakacje czas zacząć

2 lipca 2021 00:24 | autor: Anna Ostapiuk

Na najbliższe dwa letnie miesiące gminy Drelów i Międzyrzec przygotowały szereg ofert wakacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z grafikiem zajęć oferowanych przez ośrodki kultury, biblioteki i świetlice środowiskowe.

GMINA DRELÓW

Gminne Centrum Kultury w Drelowie zaprasza do Klubu Młodego Odkrywcy. Zajęcia wakacyjne będą się odbywały w lipcowe wtorki i środy w godzinach 10:00-13:00.
Na uczestników czekają konkursy z nagrodami, zabawy i eksperymenty oraz wodne warsztaty terenowe, podczas których warto odkryć, jak wygląda obieg wody w przyrodzie i w jaki sposób dociera ona do naszych domów, a także dowiedzieć się jak oszczędzać wodę. Młodzi odkrywcy skonstruują filtr do wody i dowiedzą się, czym charakteryzuje się woda mineralna. Porównają także wodę z kranu z wodą rzeczną.

Jak zapewnia organizator, podczas wakacyjnych zajęć pojawią się ciekawi goście, a sami uczestnicy będą eksperymentować, badać, pytać i poszukiwać odpowiedzi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie GCK Drelów ⇒ Klub Młodego Odkrywcy .

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza do uczestniczenia w zajęciach pod hasłem "Akcja Wakacje". Animatorzy przygotowali szereg zabaw i atrakcji, wśród których m.in. gry i zabawy tematyczne, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia kulinarne i taneczne oraz warsztaty plastyczne. Dodatkowo przewidziano ognisko, kino plenerowe i dodatkowo odpłatną wycieczkę.

Zajęcia wakacyjne w godzinach 10:00-14:00 zaplanowano w świetlicach środowiskowych w kilku gminnych miejscowościach:
26.07 Przychody
27.06 Jelnica
28.07 Pościsze
29.07 Bereza
30.07 Wysokie
02.08 Zaścianki
03.07 wycieczka
04.08 Pościsze/Halasy

Zapisy pod numerem telefonu 500 370 763, a więcej szczegółów na stronie GOK ⇒ Akcja Wakacje.

Ciekawą ofertą wakacyjną przygotowała również Świetlica Środkowiskowa w Tłuśćcu, która realizuje działania w ramach projektu "Wsparcie rodzin w gminie Międzyrzec Podlaski. W sierpniu od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży, wśród których m.in. sportowe poniedziałki, gry i zabawy na świeżym powietrzu, pokaz mody na wesoło, wioska indiańska oraz wyjazdy integracyjne.

Szczegółowych informacji udziela opiekun świetlicy Aneta Leszczuk pod numerem telefonu 503 334 732.

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim zachęca do udziału w wakacyjnym cyklu zajęć z biblioteką.

Filia biblioteczna w Rogoźnicy zaprasza w swoje progi w dniach 6-16 lipca w godzinach 10:00-13:00 i zachęca do wspólnych spacerów, zabaw na świeżym powietrzu i gier z dawnych lat. Poza tym w ofercie m.in. poznawanie ziół w przydrożnej aptece, zajęcia plastyczne w plenerze, zajęcia z książką "Eksperymenty krok po kroku", warsztaty plastyczne i muzyczne.

W ofercie zajęć "Co powiesz na wakacje w bibliotece w Krzewicy?" znalazły się panele: gimnastyka języka, pokoloruj swój świat, teatr bajek Ezopa, zatrzymać lato, poznajemy futrzanych przyjaciół, kto zostanie mistrzem czytania? i roztańczona biblioteka. Wspólna zabawa odbędzie się w dniach 7-9 lipca i 13-16 lipca w godzinach 10:00-13:00.

Do biblioteki w Tłuśćcu warto wybrać się w dniach 12-22 lipca w godzinach 12:00-15:00. Na miejscu kurs projektowania graficznego dla dzieci w wieku 10-14 lat w ramach projektu "Sieć na kulturę", zabawy plenerowe, rajd rowerowy i balonowa bitwa, poza tym czytanie bajek i zajęcia plastyczno - techniczne oraz noc w bibliotece.

Wakacje z biblioteką w Wysokim to m.in. podróże z Króliczkiem Wędrowniczkiem, poskramianie potworów, gimnastyka języka i poznanie kolorów emocji. Zajęcia odbędą się w dniach 28.07-06.08 w godzinach 10:00-12:00.

Biblioteka w Jelnicy organizuje zajęcia w dniach 9-20 sierpnia w godzinach 10:00-13:00. W tym czasie uczestnicy wezmą udział w tematycznym głośnym czytaniu książek, grach i zabawach ruchowych, pikniku pod chmurką z książką w roli głównej, lekcjach gry na gitarze, zajęciach warsztatowych i kulinarnych. Dodatkowo w ofercie "My holiday", czyli język angielski w praktyce oraz mnóstwo gier logicznych i planszowych.

Na czytelników i amatorów kreatywnej zabawy "Wakacje z biblioteką w Halasach" czekają takie atrakcje jak wakacyjne głośne czytanie, logiczne i muzyczne gry planszowe, zajęcia techniczno - plastyczne oraz gry i zabawy z chustą animacyjną i piłką. Zajęcia odbędą się w dniach 17-27 sierpnia w godzinach 10:00-14:00.

Szczegóły dotyczące oferty każdej z bibliotek dostępne są w każdej z placówek oraz w siedzibie głownej w Wysokim. Również na stronie internetowej ⇒ GBP oraz na jej profilu społecznościowym ⇒ GBP FB .

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny