YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wakacyjne Bingo Czytelnicze

28 lipca 2020 21:00:15 | autor: Anna Ostapiuk
Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie zaprasza do udziału w ciekawym wydaniu popularnej gry, dzięki której czytelnicy w każdym wieku będą zmotywowani do odkrywania nowych horyzontów czytelniczych i poznawania różnych gatunków literackich.

Fragment karty "Wakacyjne Bingo Czytelnicze" (fot. GBP w Drelowie)

Czytelnicy GBP w Drelowie i jej filii w Żerocinie i Szóstce, a także wszyscy miłośnicy literatury, którzy założą konto biblioteczne w jednej z trzech placówek, mogą wziąć udział w konkursie pod hasłem "Wakacyjne Bingo Czytelnicze", którego celem jest rozbudzenie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury oraz zachęcenie i mobilizowanie do regularnego czytania, nie tylko ulubionych gatunków literackich. Organizatorzy zachęcają do sięgnięcia po książki z dotąd nieodwiedzanych półek bibliotecznych, zapoznania się z twórczością nieznanych autorów, a także zgłębianie zagadnień popularnonaukowych, historycznych czy podróżniczych.

Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać z jednej z trzech placówek kartę „Wakacyjne Bingo Czytelnicze” i skompletować BINGO, czyli pięć sąsiadujących ze sobą pól w pionie, poziomie lub ukośnie. Warunkiem zdobycia pieczątek lub naklejek – potwierdzeń, jest wypożyczenie, przeczytanie i zwrot książki zgodnej z konkretnym polem na karcie. Podczas każdorazowych odwiedzin uczestnik może otrzymać maksymalnie jedną pieczątkę, niezależnie od liczby zwracanych książek, nawet jeśli spełniają więcej niż jedno kryterium z karty. Po zebraniu właściwej liczby potwierdzeń należy oddać wypełnioną kartę do właściwej biblioteki, przy czym w konkursie można wziąć udział kilkukrotnie.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
- dzieci i młodzież 0-17 lat
- dorośli powyżej 17 lat
i trwa w terminach:
1. GBP w Drelowie 13.07 - 31.08
2. GBP w Żerocinie 27.07 - 30.09
3. GBP w Szóstce 20.07 - 31.08

Jury konkursowe wyłoni po 5 kart z każdej kategorii wiekowej, a laureaci konkursu otrzymają nagrody niespodzianki.

____________________
Źródlo: GBP w Drelowie

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male