YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Walczyli o finał Olimpiady

24 września 2019 09:04:24 | autor: redakcja/MUKS Gambit
Trójka młodych szachistów z Międzyrzeca Podlaskiego spędziła niedzielę 22 września w Wasilkowie, gdzie odbywały się Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach Klasycznych, która odbędzie się w 2020 roku.

MUKS "Gambit" Międzyrzec Podlaski reprezentowali: Anna Oleksiuk w grupie dziewcząt o lat 11, Aleksander Nakaziuk w grupie chłopców do lat 11 i Mihail Smerachanski w grupie chłopców do lat 9. W grupach Olka i Ani prawo udziału w przyszłorocznych finałach przysługiwało zawodnikom, którzy zajęli 4 czołowe miejsca w swojej grupie.

Pełnym sukcesem zakończył się start Ani, która zajęła 3 miejsce i uzyskała awans do Finału OOM w 2020 roku. Olek Nakaziuk w mocnej stawce 19 zawodników zajął 7 miejsce i nie uzyskał awansu, ale podwyższył kategorię szachową z III na II. Trzeba też zaznaczyć, że Olek jako dziesięciolatek rywalizował ze starszymi kolegami, co było dodatkowym utrudnieniem. Mihail, jako jeden z najmłodszych uczestników turnieju miał przed sobą bardzo trudne zadanie, ale także dzielnie walczył ze starszymi kolegami.

Ania Oleksiuk

Olek Nakaziuk

Mihail Smerechanski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (24 września 2019 21:34:05) polonista Tak patrząc na komentarz, to przyganiał kocioł garnkowi. autor: gość
    (24 września 2019 20:57:05) poprawność pisowni Dlaczego chłopczyk raz nazywa się Mihail a pod fotka Michail??? Oj Redakcja !!! autor: polonista
    logo male