YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Warsztaty dekorowania tortów w Żerocinie

24 lutego 2016 21:30:04 | autor: Redakcja/GCK w Drelowie
24 lutego 2016 w Domu Ludowym w Żerocinie odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Dekorowanie tortów i mazurków wielkanocnych”, zorganizowanie pod patronatem Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Warsztaty dekorowania tortów w Żerocinie (fot. GCK Drelów)

Warsztaty poprowadziła Mariola Smal, która od wielu lat z zamiłowaniem tworzy piękne dekoracje cukiernicze. Swoje umiejętności przekazała grupie 21 kobiet, wśród których znalazły się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Żerocina i Leszczanki, a także mieszkanki Żerocina.

Panie zapoznały się z tajnikami tworzenia i barwienia masy maślanej oraz lukru, zdobyły także umiejętność tworzenia dekoracyjnych róż i liści. Ponadto nauczyły się  przygotowywania ozdobnych ornamentów z lukru i czekolady. Uczestniczki warsztatów zaznajomiły się z  doborem końcówek cukierniczych, tworzeniem rożków papierowych oraz z metodą barwienia mas barwnikami spożywczymi. Otrzymały również wiele cennych rad oraz przepisów na specjały kulinarne.

Pani Mariola w trakcie warsztatów udekorowała gustownie przygotowany przez siebie wielowarstwowy tort oraz mazurek wielkanocny, prezentując krok po kroku każdą z technik  zdobienia. Pod czujnym okiem instruktorki oraz dzięki jej cennym wskazówkom, panie wykonały  róże, które posłużyły do dekoracji jednego z tortów. Ozdobiły również jeden z własnych mazurków.

Uwieńczeniem warsztatów była degustacja przygotowanych ciast oraz rozmowy na tematy kulinarne. Pani Marioli pragniemy serdecznie podziękować za poświęcony czas oraz przekazanie  w  ciekawy i zrozumiały sposób swojej wiedzy.

opracowała: GCK Drelów - Anna Ostapiuk


Warsztaty dekorowania tortów w Żerocinie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male