Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Historia miasta w pomnikach zapisana

18 grudnia 2021 12:19 | autor: Redakcja

Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego wydało kolejną publikację. Tym razem dotyczy ona pomników, tablic pamiątkowych, krzyży przydrożnych, kapliczek i figurek świętych znajdujących się na terenie miasta.

Wiele z tych kapliczek zniknęło już z naszego krajobrazu, wiele uległo przemianom, a niektóre wypiękniały dzięki staraniom opiekunów. Autorzy opracowania zwracają uwagę, że niejednokrotnie kapliczki, krzyże i figury przydrożne należą do najstarszych i najcenniejszych obiektów zabytkowych na terenie miasta. Wyrażają nadzieję, że będziemy umieli uszanować to piękno i bogate dziedzictwo przekazane nam przez przodków. Liczą, że nowe wydawnictwo zachęci do dbania o przydrożne kapliczki i krzyże. To ważne, bo wiele z tych obiektów niszczeje i wymaga renowacji.

Materiały do publikacji "Wdzięczni Pokoleniom" zgromadził Mirosław Maraszek przy współudziale Marka Maleszyka. Autorem zdjęć, na których zaprezentowano opisane w publikacji obiekty jest Marek Okrasa.

Autorzy szczególne podziękowania składają Ewelinie Morawskiej, która na potrzeby wydawnictwa udostępniła fragmenty swojej pracy licencjackiej "Mała architektura sakralna w Międzyrzecu Podlaskim" (Uniwersytet Marii Curii-Skłodowskiej w Lublinie).

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu sponsorów. Składem i drukiem zajął się drelowski „Poligraf”. Osoby, które chciałby nabyć książkę, proszone są o kontakt telefoniczny (nr 539 400 637).Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny