Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0.2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Węgiel coraz bliżej

22 listopada 2022 09:37 | autor: redakcja

23 listopada Miasto Międzyrzec Podlaski ma podpisać z PGE Paliwa umowę na zakup węgla dla mieszkańców. PUK będzie odbierał opał z Małaszewicz. Do Międzyrzeca ma trafić węgiel z Kolumbii i Indonezji.

21 listopada w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie samorządowców z wojewodą Lechem Sprawką oraz przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych dotyczące dystrybucji węgla.

- W środę jesteśmy umówieni na podpisanie umowy z PGE Paliwa i od razu złożymy pierwsze zamówienie. Węgiel będziemy odbierać ze składu w Małaszewiczach – informuje Marek Grontkowski, dyrektor wydziału zarządzania mieniem komunalnym w Urzędzie Miasta, który uczestniczył w tym spotkaniu.

Węgiel, który ma trafić do Międzyrzeca będzie pochodził z Kolumbii i Indonezji. Będą go dwa rodzaje. Drobny, spełniający kryteria ekogroszku oraz orzech. Dystrybucją zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, a opał będzie składowany przy ul. Brzeskiej 102.

REKLAMA

Dotychczas w Urzędzie Miasta mieszkańcy złożyli ponad 400 wniosków, w których określili zapotrzebowanie na określony rodzaj opału i jego ilość. Złożenie wniosku jest warunkiem koniecznym do zakupu węgla. Formularze w formie papierowej można otrzymać w Urzędzie Miasta przy ul. Pocztowej 8, w pokoju Nr 1 (niski parter). Są one też dostępne w formie elektronicznej . Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie UM (pokój Nr 22). Można to zrobić również elektronicznie z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub z wykorzystaniem profilu zaufanego – platformy ePUAP.

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda poinformował w poniedziałek, że umowy na dostawy węgla podpisano już z około tysiącem gmin. - Proces podpisywania umów chcielibyśmy zamknąć do końca tygodnia. Jesteśmy gotowi, żeby w ciągu 1-2 dni węgiel mógł być odebrany i przewieziony do gmin, a tam dystrybuowany wśród mieszkańców. Węgla dostępnego dla samorządów mamy wystarczającą ilość – zapewnił.

Zgodnie z ustawą o dystrybucji węgla gminy, spółki gminne czy związki gminne mogą kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę, a następnie sprzedawać go mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę. Cena węgla nie obejmuje kosztu transportu ze składu. Będzie go można odebrać własnym samochodem lub skorzystać z transportu oferowanego przez PUK. Węgiel mogą kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. Sprzedaż będzie prowadzona w dwóch turach. W tym roku będzie można kupić 1,5 tony i po 1 stycznia kolejne 1,5 tony.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (27 listopada 2022 07:52)
  Węgiel max 2000 zł tona razy trzy tony daje 6000 minus 3000 dopłaty wychodzi ogrzewanie całej zimy za 3000 zł. Tak promowany ekologiczny gaz wyjdzie około 13000 zł na zimę . Gaz drożeje od nowego roku o 20% utrzymanie cen z 2022 to oszustwo.Trucie sąsiadów jest promowane i głosy przy wyborach żadna ekologia.To się nadaje do TSUE.
  autor: HIHOT

  (26 listopada 2022 19:19)
  Dziurawe to są czaszki zwolenników pis,jeżeli nawet coś tam było-w mozg nie wierzę, to dawno wyciekło przeminęło z wiatremi
  autor: gość

  (26 listopada 2022 17:43)
  Niemiecka solidarność leży dziurawa na dnie Bałtyku. Te oferowane Patrioty, to są z lat 80 ubiegłego wieku, na dzisiejsze czasy to złom, dlatego tacy hojni.
  autor: gość

  (26 listopada 2022 13:52)
  Mam za mały biust, co robić ?????
  autor: Jola

  (26 listopada 2022 12:26)
  Dzisiaj przychodnia na wiejskiej zamknięta,ale w Białej na pewno jest ostry dyzur
  autor: gość

  (26 listopada 2022 12:21)
  Te niemieckie Patrioty są z lat 80 ubiegłego wieku, 40 letni złom. AMEN.
  autor: hahaha

  (26 listopada 2022 10:02)
  W piątek wieczorem to chyba niektórzy niezle pala ale nie w piecu tylko zioło, jak radny pis z lubartowa
  autor: gość

  (25 listopada 2022 22:42)
  Doktor korpysz dalej przyjmuje na wiejskiej ,mimo że różnimy się politycznie odwiedzimy kolegę w suchowoliì
  autor: gość

  (25 listopada 2022 22:30)
  Niemcy chcieli postawić Patrioty w zachodniej Polsce by broniły głównie Niemiec, załogi by były niemieckie i o ich użyciu decydowali by Niemcy. Polacy powiedzieli ,to postawcie w zachodniej Ukrainie, wtedy będą bronić p.Polski o częściowo Ukrainy. Tak dla wyjaśnienia.
  autor: gość

  (25 listopada 2022 21:39)
  Ty o Polsce, to lepiej nie pisz. Bo z ciebie taki patriota, jak te niemieckie patrioty, że "szczerego" serca dawane przez Niemców.
  autor: Gość

  (25 listopada 2022 21:11)
  6 lat temu Macierewicz zerwał kontrakt ze śmigłowcami caracalle,teraz kaczor wygania patrioty które mają bronić polskich granic i zostajemy z gola dupa tych 2 żeby bronić sie przed ruskimi na czyja korzyść oni działają,na pewno na rzecz bezpieczeństwa polski
  autor: gość

  (25 listopada 2022 21:10)
  Myślący, ty tak PO trzeźwemu?
  autor: gość

  (25 listopada 2022 20:48)
  Wykład jota w jotę PO-lityczny.
  autor: Gość

  (25 listopada 2022 20:08)
  5 kolumna
  Czytam komenatrze pisich-misiów i nie mogę wyjść z podziwu. Jeden wyzywa od Volskdeutschow (oczywiście z błędem), żyje w świecie swoich przodków i nawet nie jest świadomy jak bardzo sam przypomina rosyjską onucę, gdyż to właśnie w Rosji wszelkie decyzję polityczne tłumaczone są przez pryzmat analogi historycznych. Kiedy jedziesz samochodem to patrzysz przed siebie, czy za siebie? Drugi delikwent, któremu następnym razem roysjski Iskander może spaść na głowę, a Niemcy chcą go przed tym chronić, jedyne czego pragnie to reparacji wojennych od ... Niemiec. Może w obecnej sytuacji warto trzymać się razem ze sokuszikami NATO zamiast szarżować na Berlin? Jak tak bardzo pragniesz reparacji to zarzadaj ich lepiej od Rosji. Czy od nich akurat Twoi przodkowie nie wycierpieli, gdyż sami wprowadzali władzę ludową w Polsce? Prawda jest taka, ze PiS i jego zwolennicy to rosyjska 5 kolumna w UE. Smutne to...
  autor: myslacy

  (25 listopada 2022 18:10)
  Proszę nie obrażać wodzą narodu, wie co robi,jego wszelkie działania podyktowane są dobrem narodu ,słusznie widzi Polskę w związku z wielką Rosja i Chinami,na wschód!!!
  autor: gość

  (25 listopada 2022 16:19)
  Kulawiec sprzedałby nawet swoją matkę nie mówiąc o polskim narodzie żeby tylko jak najdłużej utrzymać się przy korycie,poświęca ludność przygraniczna dla wygrania wyborów
  autor: gość

  (25 listopada 2022 12:24)
  PO-spoici oszuści, potrafią tylko straszyć, używać inwektyw i zamykać w więzieniach. A gdzie program dla Polaków, ja się pytam. Tylko władza i geszefty, ponad wszystko, was interesują? Nawet kosztem suwerenności i niepodległości?
  autor: Gość

  (25 listopada 2022 09:03)
  Ot czasy nastały. Węgiel z Gdańska wożą na Śląsk :D
  autor: HIHOT

  (25 listopada 2022 08:43)
  Tuskowe pokurcze zmieńcie narrację bo jesteście opóźnieni nie tylko w rozwoju. Nawet niemieckie gazety piszą że patrioty powinny trafić na Ukrainę.
  autor: gość

  (25 listopada 2022 08:38)
  Odezwał się POtomek Kargula zza Buga.
  autor: gość

  (25 listopada 2022 06:53)
  W przyszłości nie będzie bardziej oczywistej sprawy przed trybunałem stanu dla pokurcza z zoliborza,plaszczaka i Pinokia za zdradę stanu
  autor: gość

  (25 listopada 2022 05:32)
  Niezły przeskok myślowy w komentarzach. Od wyngla do patriotów. Wschód Polski to jednak stan umysłu jak Rosja. Na każdym kroku widać wpływy zaboru rosyjskiego i komuny.
  autor: gość

  (24 listopada 2022 21:51)
  Jedyne co za darmo od Niemca możesz dostać, to nahają po plecach. Rozbroili Polskę z 200 czołgów, które Polska przekazała Ukrainie . Mieli w zamian dać Leopardy i się wypięli. To samo będzie w razie co i z NATO, żaden Niemiec, Holender czy Francuz palcem nie ruszy Chyba że Ruskie Odrę przekroczą ,wtedy tak. Jedyna nadzieja w USA.
  autor: gość

  (24 listopada 2022 21:37)
  Niemcy niech zapłacą reparacje Polsce, za zniszczony kraj, ludobójstwa i grabieże. Nic więcej od nich nie chcemy.
  autor: Gość

  (24 listopada 2022 21:15)
  Tępe byki,smierdzace Putinem ruskie onuce,z kim Polska należy do NATO z Rosja a nie z niemcami ?,takie gadanie to jest zdrada panstwa,odpowiecie za to przed.sadami i wszelkimi trybunałami zdrajcy polskiego narodu
  autor: gość

  (24 listopada 2022 20:59)
  A skąd tu taki atak folksdojczów? Historia nas uczy, ta dalsza i ta najnowsza, że Niemcom zależy jedynie na podporządkowaniu sobie Polski. Na taniej sile roboczej. Ta propozycja z patriotami to jedna wielka ściema. W czerwcu Litwie obiecali przysłać dodatkowych żołnierzy i do dziś nawet harmonogramu tego działania nie podali. Oni dużo obiecują i dużo mówią ale robią tyle co kot napłakał.
  autor: gość

  (24 listopada 2022 20:45)
  do goscia
  Na twoim miejsu pisi-misiu o bardzo małym rozumku zastanowiłbym się czy układu z Putinem nie ma Kacczynski, który odmówił rozmieszczenia Patriotów - najbardziej zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej na świecie - na wschodniej granicy Polski. Ponaddto nie kłam, że Niemcy nie wspierają Ukrainy militarnie - przekazali im już miedzy innymi działka przeciwlotnicze Gepard oraz bardzo zaawnsowany system obrony przeciwlotniczej IRIS-T, a trzy kolejne doda, kiedy tylko zostaną wyprodukowane. Jest to bardzo cenne wsparcie w obecnej sytuacji.
  autor: myslacy

  (24 listopada 2022 20:33)
  Dlaczego Niemcy nie wspierają Ukrainę militarnie? Mają układ z Putinem, i dlatego wymyślili sobie ze patrioty przekażą Polsce
  autor: Gość

  (24 listopada 2022 20:20)
  Niech pis opuści swoje pałace w Warszawie I przeprowadzi się nad bug,pokażmy że Niemiec nie będzie pluł nam w twarz tymi rakietami że zgnilego lewackiego zachodu,tylko wschód,tylko Putin towarzysze z nowogrodzkiej!!!
  autor: gość

  (24 listopada 2022 20:10)
  PiSu rozumem nie ogarniesz
  To raczej dlatego, że kampania wyborczą w pełni a żoliborskiemu dziadowi nie zostało nic poza straszeniem jaki to Niemiec zły. A tu proszę Niemiec wychodzi z propozycja ochrony naszych obywateli i to na ścianie wschodniej, mateczniku PiSu. Tego być nie może. A że mogą zginąć kolejne osoby - to już PiS ma wliczone w koszta. Rozczuliła mnie reakcja wlazipupa Blaszczaka, który najpierw zachwycony, szybko zmienił zdanie, jak kulawy mu kazał.
  autor: myslacy

  (24 listopada 2022 20:00)
  Patrioty TERAZ
  Nie ładnie, że tak powiedział, ale czy ten polityk PO odmówił rozmieszczenia niemieckich baterii Patriot na polskiej granicy wschodniej, parę dni po uderzeniu rakiety, która zabiła dwie osoby? Przestan się babrac w historii i cytowaniu kto, co powiedzial i wytłumacz mi proszę dlaczego PiS DZISIAJ lekka ręką rezygnuje z ochrony własnych obywateli? Bo Patriot niemiecki? Ciemnota i zacietrzewienie?
  autor: mazzieh

  (24 listopada 2022 19:59)
  Akurat z tymi słowami to poleciał z grubej rury...
  autor: gość

  (24 listopada 2022 17:57)
  Ch.j z Polską wschodnią. Wiesz kto to powiedział? Ważny polityk Platformy Obywatelskiej.
  autor: Gość

  (24 listopada 2022 17:10)
  Rozumiem że pokraki czują się bezpieczni na Żoliborzu ale dlaczego mają w dudzie ludzi mieszkających na wschodzie i odmawiają im obrony niemieckich patriotów,należy co niektórych przebadać psychiatrycznie ubezwlasnowolnic i zamknąć w szpitalu psychiatrycznym
  autor: gość

  (23 listopada 2022 11:33)
  Wyngla ni ma, wyngla ni ma to wina tego Sasina!!!
  autor: hubert

  (23 listopada 2022 02:05)
  Warunkiem otrzymania pieniędzy z KPO jest przejście władzy w Polsce przez niemieckiego namiestnika .
  autor: gość

  (23 listopada 2022 00:09)
  KPO
  No to jak pisie-misie będą te pieniążki z KPO czy wasz rząd nie da rady ich załatwić, a może Euro mu poprostu śmierdzi? Prawda jest taka skończyło się "chcecie kasy - głosujecie na Pis da" i zrobiło się całkiem odwrotnie - jeśli pieniądze z EU ci śmierdzą głosuj na Pis. Z góry dziękuję za kulturalne odpowiedzi i dyskusję na poziomie.
  autor: myslacy

  (22 listopada 2022 22:25)
  Takie tam
  Ciekawe gdzie się odbędzie tegoroczna Barbórka, w Kolumbii czy w Indonezji?
  autor: Jacek

  (22 listopada 2022 19:24)
  Wyngiel ludzie wyngiel
  autor: gość

  (22 listopada 2022 16:20)
  POwcy pozalewali wodą nasze kopalnie, to trzeba ludzi jakoś ratować. Brawo PIS!
  autor: gość

  (22 listopada 2022 14:15)
  Jak najłatwiej rozpoznać sprzedajną polityczną dziwkę? Ano po tym, że "Polska" pisze z małej litery.
  autor: gość

  (22 listopada 2022 13:58)
  Wungiel przywożą w końcu?państwo pis to nie jest nawet komuna ale 10 razy śmieszniejsze niż z filmów Barei dziady wynosić się z polski
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny