YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Widziałeś? Pomóż znaleźć sprawcę

24 marca 2020 23:37:29 | autor: Anna Ostapiuk
W pasiece w Witorożu skradziono ule pełne pszczół. Właściciele proszą o pomoc w wykryciu sprawcy.

Z pasieki w Witorożu skradziono 9 uli

W pasiece zlokalizowanej na terenie lasów państwowych w Witorożu (gmina Drelów), tuż za ogrodzeniem leśniczówki znajdowały się ule z pełną obsadą pszczół, które nieznani sprawcy wywieźli między 17 a 28 lutego 2020 r. Właściciele proszą o pomoc w ustaleniu obecnego postoju skradzionego mienia.

Dziewięć pomalowanych na zielono i brązowo obiektów z drzewa lipowego i sosnowego: 4 ule typu wielkopolski i 5 uli typu dadanta, właściciele wykonali samodzielnie. - Ule wykonaliśmy sami, robiliśmy je w każdej wolnej chwili i tym bardziej jest przykro, że przyszli i wzięli jak swoje - relacjonuje p. Katarzyna - Na terenie leśniczówki są psy, które zapewne szczekały, ale ze względu na zwierzynę pochodzącą pod leśniczówkę, leśniczy nie reagował. Ule były ustawione tak, że nie było ich widać z często uczęszczanej drogi. Złodzieje, kradnąc je, mogli wyjechać w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego bądź Białej Podlaskiej, ponieważ w tym okresie droga w przeciwnym kierunku była nieprzejezdna. Od około miesiąca niedaleko pasieki odbywał się wyrąb drzew. Kradzież od razu zgłosiliśmy na policję.

Właściciele ponieśli stratę w wysokości blisko 9 tys. zł, a rozpoczynający się sezon wymusza na nich odbudowę pasieki i wkład kolejnych środków pieniężnych. Trudno też ustalić los pszczół, które i tak wraz ze zmianami klimatycznymi, degradacją środowiska oraz powszechnymi chorobami gatunkowymi narażone są na wyginięcie.
Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawców lub miejsca obecnego postoju uli, proszone są o kontakt pod nr tel. 736 999 824. Właściciele pasieki gwarantują anonimowość oraz przewidują nagrodę w wysokości 2 tys. zł. 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male