YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Wieczór ze słowem w Art Ovo

6 maja 2021 16:40:09 | autor: Justyna Madan
Tworzą prozę i poezję. Są laureatkami wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Podczas "Wieczoru ze słowem" Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych czytały swoje wiersze i opowiadania.

Wieczór ze słowem w Art Ovo (fot. Art Ovo)

Mowa o Agnieszce, Ewelinie, Adriannie i Amelii, które podzieliły się swoją twórczością podczas poetyckiego wydarzenia.

W sobotę, 17 kwietnia młode artystki czytały swoją tworczość przed kamerami. Można było ich posłuchać na kanale YouTube Art Ovo, które poza koncertami postanowiło zapewnić swoim widzom również inną formę rozrywki.

- Było to kolejne wydarzenie artystyczne transmitowane na żywo w internecie na kanale YT. Tym razem zamiast koncertu postanowiliśmy pokazać dorobek artystyczny, literacki dziewczyn z Grupy Literackiej Art Ovo. Pomysł na tego typu zajęcia przyszedł 3 lata temu, grupę prowadzi znakomita polonistka i pedagog, pani Jolanta Adamczyk. Dziewczyny pod jej kierunkiem rozwijają swoje zdolności pisarskie. Tworzą prozę i poezję. Są laureatkami wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych - opowiada Anna Jakubiuk.
Było tak jak zapowiadano. "Wieczór ze słowem" to spotkanie autorskie młodych adeptek poezji i prozy. Dziewczyny tworzą wiersze, limeryki, opowiadania, bajki, czerpiąc inspirację z najbliższego otoczenia, pór roku, wyobraźni, marzeń, emocji, a także twórczości znanych poetów czy pisarzy. - Na "Wieczorze ze słowem" czytały swoje wiersze i opowiadania. Tworzą różne formy poetyckie (m.in limeryki, haiku, monologi). Dzięki tym zajęciom rozwijają nietuzinkowe spojrzenie na świat i wysoką wrażliwość. W dzisiejszych czasach, gdzie wszechobecny internet przyciąga uwagę dzieci i młodzieży, a odwraca ją od czytania książek, nie mówiąc już o poezji, literacka, pisarska działalność Agnieszki, Eweliny, Adrianny i Amelii jest wyjątkowa i niezwykle potrzebna - dodaje Anna Jakubiuk.

Grupę Literacką Art Ovo tworzą: Adrianna Domańska, Ewelina Matejko, Agnieszka Rosińska i Amelia Wojrach.

 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male