YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wiedza to bezpieczeństwo

22 lutego 2020 00:14:50 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się z pierwszym poziomem turnieju pożarniczego. Najlepsi będą reprezentować gminę Międzyrzec podczas etapu powiatowego.

Gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego głównym zamierzeniem jest promocja przepisów pożarowych, jak również historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej. Przyczynia się też w dużym stopniu do samoprzekonania, że zdobywanie wiedzy może przynosić ogromną satysfakcję. Młodzież najczęściej samodzielnie analizuje testy z lat ubiegłych, zapoznaje się z literaturą przedmiotu i przyswaja niezbędne wiadomości. Dużą rolę odgrywają opiekunowie MDP i nauczyciele, którzy nie tylko służą radą i doświadczeniem, ale też pomagają złapać pożarniczego bakcyla. Zdobyta wiedza i fascynacja zawodem niejednokrotnie przekłada się na chęć wstąpienia w szeregi młodzieżówek OSP i PSP.

W tegorocznych zmaganiach turniejowych w gminie Międzyrzec Podlaski wzięło udział 36 uczestników, którzy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę pożarniczą. Gminny etap odbył się w piątek 21 lutego w Szkole Podstawowej w Halasach. Organizatorzy zgodnie potwierdzają, iż uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy.
Decyzją komisji konkursowej, w której składzie zasiedli  sekretarz gminy Maria Szmytko, komendant gminny OSP Józef Daniluk, dyrektor szkoły Katarzyna Radzikowska, pracownicy gminy Bernadeta Przygodzka,  Michał Teofilski  i Rafał Tomczak:

w kategorii klas IV-VI: I miejsce zajęła Karolina Pietruszka reprezentująca Szkołę Podstawową w Rzeczycy. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP w Kożuszkach Maja Sidorczuk i Radosław Sidorczuk

w kategorii klas VII-VIII najlepszą wiedzą wykazała się Monika Nestoruk z SP w Halasach, II miejsce zajął Kacper Zaniewicz z SP w Kożuszkach, zaś III – Dominik Kot z SP w Rogoźnicy.

Zwycięzcom wręczono atrakcyjne upominki, a laureaci pierwszych miejsc będą wkrótce reprezentować gminę podczas etapu powiatowego. 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male