Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.5°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Wiedza to bezpieczeństwo

22 lutego 2020 00:14 | autor: Anna Ostapiuk
Gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się z pierwszym poziomem turnieju pożarniczego. Najlepsi będą reprezentować gminę Międzyrzec podczas etapu powiatowego.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego głównym zamierzeniem jest promocja przepisów pożarowych, jak również historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej. Przyczynia się też w dużym stopniu do samoprzekonania, że zdobywanie wiedzy może przynosić ogromną satysfakcję. Młodzież najczęściej samodzielnie analizuje testy z lat ubiegłych, zapoznaje się z literaturą przedmiotu i przyswaja niezbędne wiadomości. Dużą rolę odgrywają opiekunowie MDP i nauczyciele, którzy nie tylko służą radą i doświadczeniem, ale też pomagają złapać pożarniczego bakcyla. Zdobyta wiedza i fascynacja zawodem niejednokrotnie przekłada się na chęć wstąpienia w szeregi młodzieżówek OSP i PSP.

W tegorocznych zmaganiach turniejowych w gminie Międzyrzec Podlaski wzięło udział 36 uczestników, którzy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę pożarniczą. Gminny etap odbył się w piątek 21 lutego w Szkole Podstawowej w Halasach. Organizatorzy zgodnie potwierdzają, iż uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy.
Decyzją komisji konkursowej, w której składzie zasiedli  sekretarz gminy Maria Szmytko, komendant gminny OSP Józef Daniluk, dyrektor szkoły Katarzyna Radzikowska, pracownicy gminy Bernadeta Przygodzka,  Michał Teofilski  i Rafał Tomczak:

w kategorii klas IV-VI : I miejsce zajęła Karolina Pietruszka reprezentująca Szkołę Podstawową w Rzeczycy. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP w Kożuszkach Maja Sidorczuk i Radosław Sidorczuk

w kategorii klas VII-VIII najlepszą wiedzą wykazała się Monika Nestoruk z SP w Halasach, II miejsce zajął Kacper Zaniewicz z SP w Kożuszkach, zaś III – Dominik Kot z SP w Rogoźnicy.

Zwycięzcom wręczono atrakcyjne upominki, a laureaci pierwszych miejsc będą wkrótce reprezentować gminę podczas etapu powiatowego.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny