YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Wielka zbiórka Caritasu

7 grudnia 2017 20:38:27 | autor: redakcja
Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do udziału w XIII edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”, która odbędzie się w dniach 8-9 grudnia (piątek i sobota). Zebrane produkty jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do osób w ciężkiej sytuacji materialnej z diecezji siedleckiej.

 

Akcja będzie organizowana w wybranych marketach, sieciach handlowych i sklepach, gdzie ze specjalnie oznakowanymi koszami dyżurować będą wolontariusze Caritasu z identyfikatorami. 8 grudnia zbiorka będzie prowadzona w godz. 12-20, a 9 grudnia w godz. 10-20.

Organizatorzy proszą o przekazywanie żywności z długim terminem przydatności. Może to być mąka, cukier, makaron, ryż, różnego rodzaju kasze, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, herbata, słodycze dla najmłodszych (batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie).

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza również do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Świece Caritasu to jedne z najważniejszych i najbardziej znanych symboli Wigilii w Polsce. Można je nabyć w parafiach całej diecezji w cenach od 5zł do 20 zł – w zależności od wielkości.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male