Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.8°C
Kontakt
Region

Wielkanocna akcja Caritasu

17 marca 2022 09:33 | autor: Redakcja/Caritas

W dniach 25-26 marca Caritas Diecezji Siedleckiej dołączy do XX edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”. Akcja będzie prowadzona w wybranych sklepach. Zebrana żywność trafi do osób samotnych, seniorów i rodzin w trudnej sytuacja materialnej z naszej diecezji.

Przekazywana żywność musi mieć długi termin przydatności. Zbierane będą m.in. ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąka, makaron, suszone warzywa strączkowe (fasola, soczewica, groch), konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.

- W obliczu wojny na Ukrainie pragniemy wesprzeć naszych wschodnich braci, którzy przybywają do naszej diecezji oraz tych, którzy są na terenie Ukrainy. Chcemy, żeby nie było to kosztem tych wszystkich, którym pomagamy regularnie. Są to często osoby schorowane, starsze i ubogie, które nie poradzą sobie samodzielnie - mówi ks. Paweł Zazuniak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej.

REKLAMA

W organizację zbiórki włączą się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Spotkamy ich w wybranych sklepach, przy oznakowanych plakatami koszach z identyfikatorami i ulotkami.

Produkty trafią do najbardziej potrzebujących przed Świętami Wielkanocnymi, część darów zostanie przekazana w późniejszym terminie, w ramach pomocy doraźnej. Zapotrzebowanie na żywność należy zgłosić do Parafialnego Zespołu Caritas w swojej parafii.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny