Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.3°C
Kontakt
Region

Wielkanocna zbiórka Caritasu

8 marca 2023 20:58 | autor: redakcja/Caritas

W dniach 17-18 marca w sklepach na terenie diecezji siedleckiej spotkamy wolontariuszy Caritas, którzy będą zbierać żywność z długim terminem ważności, w ramach XXII edycji ogólnopolskiej zbiórki „Tak, POMAGAM!”. Akcja ma zapewnić osobom ubogim i seniorom wsparcie żywnościowe przed Wielkanocą.

Zbiórka odbędzie się w wybranych sklepach oznaczonych plakatem akcji. Przy koszach dyżurować będą wolontariusze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkamy ich zazwyczaj zaraz przy wejściu do sklepu. Dzięki identyfikatorom i rozdawanym ulotkom będą łatwo rozpoznawalni.

Podczas zbiórki preferowana będzie żywność z długim terminem ważności, np. ryż, kasza, płatki śniadaniowe, cukier, mąka, makaron, suszone warzywa strączkowe (fasola, soczewica, groch), konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.

Zebrane dary trafią do potrzebujących przed Wielkanocą, a część z nich zostanie przekazana w późniejszym terminie, jako pomoc doraźna.

- Przygotowując się do akcji, myślimy o ubogich rodzinach i osobach samotnych, schorowanych i seniorach, którzy nie poradzą sobie bez naszej pomocy. Wielu z nich zgłasza się bezpośrednio do nas, opowiada o swoich problemach i prosi o wsparcie. Inni trafiają do Parafialnych Zespołów Caritas. Chcemy potrzebujących nie tylko wysłuchać, ale też wspomóc, przekazując paczki żywnościowe – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Akcja w diecezji może być zrealizowana dzięki współpracy z wolontariuszami. Są to setki chętnych do pomocy osób. - Przekazując choć jeden produkt pokażemy, że ich praca ma sens. To oni poświęcają swój czas, czekając na darczyńców, pomagając w transporcie i dystrybucji darów – mówi Beata Prokurat, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Podczas ostatniej zbiórki, w grudniu 2022 r. uzbierano ponad 14 ton żywności. Włączyło się w nią ponad 1300 wolontariuszy. (AN)

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny