Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Wielki finał szachowego turnieju

6 października 2021 17:40 | autor: redakcja/MUKS Gambit
VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach (fot. arch. Tadeusz Węgrzyniak)
VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach 14

W niedzielę 3 października 2021 roku Zespół Szkół Podstawowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim gościł 29 szachistów, którzy uczestniczyli w finałowym turnieju Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach.

Tym razem turniej wygrał Tomasz Lewandrowski z KS Legion Legionowo. Drugie i trzecie miejsce zajęli juniorzy z MTSz. Mińsk Mazowiecki: Michał Jóźwik i Dawid Dobosiewicz.

W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Anna Oleksiuk, która dwa tygodnie temu zajęła czwarte miejsce w eliminacjach strefowych i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach. Drugie miejsce zajęła Michalina Wasiluk, a trzecie Natalia Pawluczyk. Cała trójka to zawodniczki MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim.

Najlepszym juniorem do lat 14 został Michał Jóźwik. Kolejne miejsca zajęli Dawid Dobosiewicz i Jakub Prokopiuk z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego.

W klasyfikacji młodziczek do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Hania Korpysz z MUKS Gambit, która wyprzedziła koleżanki z Białej Podlaskiej: Patrycję Wojtysiak i Martynę Iwanczewską. W grupie młodzików do lat 10 pierwsze miejsce zajął Hubert Buczek z Białej Podlaskiej. Drugi był Michał Skolimowski z K. Sz. „Skoczek” Siedlce. Kolejne medalowe miejsce zajął Igor Micor z UKS Szach Mat Zabrze.

Ostatni turniej cyklu 2021 był okazją do podsumowania klasyfikacji długofalowej. W klasyfikacji open Puchar Burmistrza Miasta zdobył Tomasz Lewandrowski. Drugie i trzecie miejsca zajęli juniorzy: Dawid Dobosiewicz i Jakub Prokopiuk.

Szczególnie duże emocje wzbudziło ustalenie końcowej klasyfikacji w grupach juniorów i juniorek do lat 14. Okazało się, że zgodnie z regulaminem zwycięzców klasyfikacji trzeba wyłonić w dodatkowym pojedynku. W dogrywkach (partie w tempie 3 min. + 2 sek. za ruch) rywalizowali: Michalina Wasiluk z Natalią Pawluczyk oraz Dawid Dobosiewicz z Jakubem Prokopiukiem. Ostatecznie, medalowa klasyfikacja juniorska wyglądała następująco:

Juniorki do lat 14: 1. Natalia Pawluczyk, 2. Michalina Wasiluk, 3. Anna Oleksiuk
Juniorzy do lat 14: Dawid Dobosiewicz, 2. Jakub Prokopiuk, 3. Krzysztof Gołębiowski
Młodziczki do lat 10: 1. Hanna Korpysz, 2. Patrycja Wojtysiak, 3. Martyna Iwanczewska
Młodzicy do lat 10: 1. Łukasz Oleksiuk, 2. Michał Skolimowski, 3. Hubert Buczek

Medaliści oprócz trofeów sportowych otrzymali również nagrody finansowe i rzeczowe. Wręczyła je wicedyrektor ZPO nr 3 Katarzyna Miłaszewska.

Zarząd MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim składa serdeczne podziękowania: Patronowi turnieju – Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski, Sponsorom – firmie ciastkarskiej Dr Gerard i Prezesowi Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim oraz współorganizatorowi zawodów - dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 mgr inż. Jolancie Wolanin za wsparcie w rozwijaniu sportu szachowego w Międzyrzecu Podlaskim.