YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Wielki pożar w Brzozowicy Małej

1 lipca 2021 19:58:24 | autor: redakcja
83 strażaków uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru stolarni w Brzozowicy Małej. Nie było szans aby ocalić zakład. Ratowano sąsiadujące z nim budynki mieszkalne.

Do pożaru doszło 28 czerwca. Strażaków zaalarmowano przed godz. 17. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce płonęła już większość budynku. Ogień docierał też do sąsiadującej ze stolarnią wiaty, garażu i budynku mieszkalnego, zagrażał również drugiemu budynkowi mieszkalnemu.

Celem działań strażaków w pierwszym etapie akcji było ratowanie budynków mieszkalnych. Dopiero później zabezpieczono teren stolarni, która spłonęła wraz ze znajdującymi się w niej maszynami, składowanym drewnem, sklejką, trocinami i lakierami. Strażacy musieli rozebrać konstrukcję dachu, która groziła zawaleniem oraz zabezpieczyć ściany i strop.

W działaniach ratowniczych brało udział 83 strażaków z 18 zastępów straży pożarnej, w tym dwóch zastępów JRG Międzyrzec Podlaski. Woda do celów gaśniczych pochodziła z dwóch hydrantów nadziemnych oraz prywatnego basenu ogrodowego o pojemności około 30 m3. Punkt czerpania wody utworzono również na Krznie Południowej, oddalonej około 1,3 km od miejsca pożaru.

Info/foto: KP PSP Radzyń Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male