Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
24.2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Wielkie strzelanie w ZST

24 kwietnia 2023 08:27 | autor: redakcja

We wtorek, 25 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych i średnich będą rywalizować w powiatowych finałach w indywidualnym strzelaniu z karabinu pneumatycznego dziewcząt i chłopców. Gospodarzem zawodów będzie Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. Szkoła z tej okazji zaprosiła wyjątkowych gości i przygotowała masę atrakcji.

Organizatorem powiatowych finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w strzelaniu jest Bialski Szkolny Związek Sportowy, przy współpracy z ZST. Zawody rozpoczną się o godz. 9 na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Uczniowie będą rywalizować o puchary ufundowane przez starostę bialskiego.

Z tej okazji szkoła przygotowała wiele – nie tylko strzeleckich – atrakcji. Będzie można obejrzeć pokazy w wykonaniu podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Obecni będą terytorialsi oraz przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji. Nie zabraknie też żołnierzy z bialskiego garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Tadeusza Buka.

Będą prelekcje, pokazy żołnierskiego wyposażenia i broni, pojawią się również pojazdy opancerzone. Wojsko pozwoli postrzelać z polskiego karabinka Grot oraz da możliwość wypróbowania wykrywacza min na treningowym polu minowym. Swoją obecność w ZST potwierdziło też Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej z Jelnicy, które zaprezentuje zgromadzone eksponaty. Zakład Mięsny z Wierzejek zasponsoruje dla wszystkich chętnych kiełbaskę z grilla.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny