Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.1°C
Kontakt
Region

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2020

7 grudnia 2020 10:25 | autor: Redakcja/AN/Caritas

60 tysięcy świec przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach 27. edycji akcji “Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, by ze środków zebranych poprzez dystrybucję w kościołach, pomóc najuboższym dzieciom regionu i nie tylko. Świece trafiły już do wszystkich parafii diecezji siedleckiej. Ambasadorami tegorocznej przedświątecznej akcji są m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą.

“Wiglilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” to najstarsza akcja Caritas. Świeca stawiana jest symbolicznie na wigilijnym stole jako wyraz solidarności z najuboższymi dziećmi. W bieżącym roku w diecezji siedleckiej do kupienia w każdym kościele są 3 rodzaje świec: mała (7zł), duża (13zł) oraz w kształcie stożka (20zł).

Na jakie cele zbierają?

Jak mówi ks. Marek Bieńkowski - dyrektor organizacji, największa część środków z dystrybucji świec posłuży na działania Caritas Diecezji Siedleckiej skierowane do naszych młodszych braci: - Prowadzimy 3 świetlice dla dzieci z rodzin o różnych dysfunkcjach: dwie w Siedlcach i jedną w Parczewie. W 2019 r. do funkcjonowania świetlic dołożyliśmy ze środków pochodzących z akcji “Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” 132 tysięcy złotych. W 2020 r. przewidujemy kwotę podobną - tłumaczy. Dzieci i młodzież otrzymają również wsparcie w postaci programów stypendialnych (obecnie objętych jest nimi 21 dzieci), wśród których znajdują się: “Skrzydła”, “Dwa Talenty” oraz “Otwarty Horyzont”. Siedlecka Caritas wesprze także funkcjonowanie wolontariatu najmłodszych dzieci i starszych uczniów, poprzez Przedszkolne Koła Caritas oraz Szkolne Koła Caritas.

Część pozyskanej kwoty (0,50 zł ze świecy małej, 1zł z dużej oraz 2 zł ze świecy w kształcie stożka) zostanie w parafiach na wybrane działania charytatywne.

Z kolei 10 groszy z każdej świecy trafi do Caritas Polska i posłuży na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wschodu, dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Nie tylko świece

Dodatkową formą wsparcia akcji, do której zachęca organizacja, jest możliwość podarowania dowolnej kwoty poprzez przelew bankowy na konto Caritas Diecezji Siedleckiej:
78 9194 0007 0027 9318 2000 0010
z dopiskiem “WDPD 2020”.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny