Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021

26 listopada 2021 13:13 | autor: redakcja/Caritas

Do wszystkich parafii diecezji siedleckiej trafiło ponad 61 tysięcy świec. Nabywając je, będzie można wspomóc dzieci i młodzież. Wszystko to w ramach 28. edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

Świece są rozprowadzane w okresie Adwentu – od 28 listopada do 24 grudnia w kościołach diecezji siedleckiej. Do wyboru są 4 rodzaje: mała (10zł), duża (15zł), w kształcie stożka (20zł) oraz okolicznościowa, przedstawiająca Świętą Rodzinę (30zł) i przygotowana z okazji 30-lecia istnienia Diecezjalnej Caritas.

Uzyskany dochód ze świec zostanie przeznaczony na działania charytatywne w kościołach (2 zł z każdej świecy), w Caritas Polska na pomoc dzieciom i młodzieży w Kamerunie, Argentynie, Ukrainie, Białorusi, Litwie oraz Wenezueli (10 groszy z każdej świecy).

Największa część środków posłuży na utrzymanie 3 świetlic dla dzieci (dwie w Siedlcach, jedna w Parczewie), prowadzenie (obsługę) programów stypendialnych “Skrzydła”, “Dwa Talenty”, “Otwarty Horyzont”, obsługę programu „subkonta” oraz realizację działań związanych z wolontariatem w Caritas.

Inną formą wsparcia akcji jest przelew bankowy - można wesprzeć dowolną kwotą konto Caritas Diecezji Siedleckiej: ING Bank Śląski S.A. PL 38 1050 1953 1000 0090 3049 6757 z dopiskiem „WDPD 2021”.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny