YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wiktoria 1920

14 sierpnia 2020 11:39:08 | autor: Anna Ostapiuk
Mobilna wystawa plenerowa poświęcona Bitwie Warszawskiej zostanie zaprezentowana w 12 gminnych miejscowościach. Na jej realizację międzyrzecka GBP pozyskała dotację ze środków Ministerstwa Kultury. Inauguracja już wkrótce.

Piechota polska w marszu na front przed Bitwą Warszawską (fot. CAW)

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim zs. w Wysokim w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Publiczną Szkołą Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach pozyskała dotację ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022. W ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920" w wysokości 40 tys. zł zrealizuje mobilną wystawę plenerową pod hasłem „Wiktoria 1920” w Gminie Międzyrzec Podlaski w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Oficjalna inauguracja wystawy odbędzie się 6 września 2020 r. w Rzeczycy. Ekspozycja obejmie 16 wielkoformatowych plansz poświęconych tematyce Bitwy Warszawskiej, jej przyczyny, przebieg i znaczenie dla odbudowy polskiej państwowości z uwzględnieniem kontekstu lokalnego - miejscowych bohaterów i ważnych wydarzeń.

Wystawa zostanie zaprezentowana w kolejnych 11 miejscowościach gminy: w Krzewicy, Kożuszkach, Maniach, Rogoźnicy, Przychodach, Jelnicy, Strzakłach, Tłuśćcu, Halasach, Sitnie i Wysokim. Ekspozycja potrwa do  20 października i będzie miała charakter otwarty dla zwiedzających.

Jak zapewniają organizatorzy, mobilna wystawa to bezpieczna forma udostępniania treści kultury na terenie gminy,  stanowiąca odpowiedź na konieczność zmiany sposobu krzewienia lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego w dobie pandemii COVID-19. 

___________________________
Źródło: GBP Międzyrzec Podlaski

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male