YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wójt powrócił do pracy po wygranej z COVID-19

20 listopada 2020 19:40:05 | autor: Anna Ostapiuk
Wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski po 21 dniach ciężkiej walki z chorobą COVID-19 powrócił do zdrowia i pełnienia swej funkcji urzędniczej. Zaapelował do społeczności lokalnej, by nie bagatelizować objawów choroby i nie odwlekać wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Prosi o wsparcie i wzajemne zrozumienie.

fot . Gmina Drelów

Włodarz gminy Drelów Piotr Kazimierski, wracając do zdrowia i pracy po prawie miesięcznych zmaganiach z chorobą, opowiedział o tym, jak wygląda sytuacja osob zarażonych leczonych w szpitalu. Podziękował personelowi medycznemu za heroiczną pracę, przypominając jednocześnie, jak ważne jest szybkie rozpoznanie choroby i skuteczne leczenie. Zaapelował do mieszkańców, by w tych trudnych dniach okazywali sobie wzajemnie troskę i niezbędną pomoc.

"Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Gminy Drelów. Z nieukrywaną satysfakcją informuję, że po 21 dniach walki z chorobą COVID-19, w tym 12 dniach w szpitalu w Białej Podlaskiej, dziś powróciłem do pracy. To były trudne dni, może najtrudniejsze w moim życiu. Bez wsparcia rodziny, przyjaciół i opieki medyków nie dałbym rady. Jestem ogromnie wdzięczny im wszystkim.

Personel covidowego oddziału chirurgicznego bialskiego szpitala to wspaniali ludzie, którzy opięci szczelnie kombinezonami, w podwójnych maseczkach, zaparowanych przyłbicach, przy ciągłym zagrożeniu zakażeniem wykonują ponad własne siły ratujące życie zabiegi medyczne. Nie sposób nie dostrzec ich poświęcenia i oddania służbie, którą wykonują. Bialski szpital, mimo pandemii i trudności w skali całego kraju, jest doskonale przygotowany do walki. To zasługa dyrektora i wspaniałego personelu. Jesteśmy wam ogromnie wdzięczni za waszą heroiczną pracę. Pragnę również podziękować personelowi izby zakaźnej, która dokonuje oceny stanu zdrowia pacjentów. Z ich pomocy skorzystałem ja i wielu mieszkańców naszej gminy. Nie sposób nie zauważyć także ogromnej roli lekarzy pierwszego kontaktu, których wiedza i zaangażowanie mogą w konsekwencji uratować zdrowie, a nawet życie. Pragnę w tym momencie bardzo podziękować Pani Doktor Beacie Leszczuk, że w porę zdeterminowała mnie do tego, abym poddał się badaniom.

Szanowni Państwo, nic nie jest tak ważne, jak nasze zdrowie i życie oraz okazane przy jego ratowaniu oddanie i poświęcenie. Mając to na uwadze mam do Państwa ogromną prośbę. Kieruję ją szczególnie do chorujących oraz osób, które ich w chorobie wspierają. Nie bagatelizujcie objawów, zwłaszcza jeśli po tygodniu nie ustępują, gdy nasila się wysoka temperatura, występują duszności, kaszel. Natychmiast kontaktujcie się z lekarzem POZ, on udzieli wam odpowiedniej pomocy. W wielu przypadkach, jeśli opisana wyżej sytuacja nie ustępuje, w płucach może dochodzić do nieodwracalnych zmian. W wielu przypadkach, tak jak w moim, bez aparatury tlenowej, silnych antybiotyków, a przede wszystkim profesjonalnej opieki medycznej nie jest się w stanie samodzielnie pokonać wirusa. Zatem: najbliżsi, znajomi i sąsiedzi osób chorych- wspierajmy ich, nawet jeśli ma się to wiązać z wymuszeniem na nich decyzji o kontakcie z lekarzem lub wezwaniem pomocy.

Chciałbym podkreślić, że nasz samorząd i jego pracownicy, którzy z racji z licznych kontaktów z innymi w większości przeszli już COVID, służą niezbędną pomocą i wsparciem. Pomożemy my, pomogą strażacy, jesteśmy w tych trudnych, jak nie najtrudniejszych do tej pory czasach dla Was. Każde życie to skarb bezcenny i wierzę, że wzajemna troska o nie scementuje nas i umocni wewnętrznie. Dziś wszyscy jesteśmy sobie wzajemnie wyjątkowo potrzebni i razem, po drelowsku, jak zawsze damy radę!"

_______________________
Źródło: FB, Piotr Kazimierski

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (23 listopada 2020 17:25:21) Brawo! Bardzo dobry przykład, powinniśmy umieć dziękować. autor: gość
    (20 listopada 2020 21:02:39) Wójt zatwardziały zwolennik opozycji chwali dyrektora Chodzińskiego. Brawo za obiektywizm i świadectwo, że naprawdę mamy do czynienia z epidemią, a nie jakiś spiskiem. autor: gość
    logo male