8.3°C

Wrócili na zwycięską ścieżkę

14 listopada 2020 17:12 | autor: mw

Po dwóch niezbyt udanych spotkaniach piłkarze Huraganu Międzyrzec ponownie zdobyli trzy punkty, pokonując na wyjeździe Lubliniankę Lublin 3:2.

W ciągu tygodnia zespół Damiana Panka musiał rozegrać trzy ligowe spotkania. Ta seria rozpoczęła się fatalnie, od porażki na własnym stadionie z Iskrą Piotrowice 1:3. W kolejnym spotkaniu rozegranym w środę międzyrzeczanie jedynie zremisowali z Opolaninem Opole Lubelskie 0:0. W końcu jednak zespół wrócił na zwycięską ścieżkę i z wyprawy do Lublina wrócił z kompletem punktów.

Jako pierwsi do siatki trafili jednak gospodarze. W 35 minucie naszego bramkarza strzałem z ponad 20 metrów pokonał Krzysztof Rybak. Radość rywali nie trwała długo. W 38 minucie w polu karnym faulowany został Artur Renkowski, a sędzia wskazał na jedenastkę. Okazję tę wykorzystał Alan Olszewski.

Jeszcze przed przerwą Huragan na prowadzenie wyprowadził Patryk Pakuła, a już po zmianie stron w 61 minucie na 3:1 podwyższył Kacper Chudowolski.

Międzyrzeczanie mieli jeszcze kilka innych doskonałych okazji, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Kontaktową bramkę strzelili za to gospodarze. W 71 minucie nasz bramkarz zdołał wybić strzał Damiana Kuzioły, jednak przy dobitce Piotra Chodziutko był już bezradny. Lublinianka próbowała jeszcze zdobyć gola wyrównującego, jednak mądrze broniący Huragan nie dał jej ku temu okazji.

Za tydzień 21 listopada międzyrzeczanie po raz ostatni w tym roku zagrają o ligowe punkty. Lider podejmie na swoim boisku rezerwy Górnika Łęczna.

Lublinianka Lublin – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:3 (1:2)
Bramki dla Huraganu: Olszewski 39 (karny), Pakuła 44, Chudowolski 61
Huragan: Czarnecki – Karwowski (90’ Weręgowski), Olszewski, Panasiuk, Komar, Chudowolski (72’ Tkaczuk), H. Łukanowski, Korgol, Renkowski, Pakuła, Waniowski (70’ Kleber)

Kolejka 17 - 11 listopada
Huragan Międzyrzec Podlaski - Opolanin Opole Lubelskie 0:0
POM Iskra Piotrowice - Lublinianka Lublin 2:1
Bizon Jeleniec - Górnik II Łęczna 0:1
Włodawianka Włodawa - Orlęta Łuków 0:2