YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wskaż kobiety aktywne 2021 r.

3 lutego 2021 09:17:13 | autor: Anna Ostapiuk
Samorząd międzyrzecki po raz kolejny uhonoruje najbardziej aktywne kobiety, które wyróżniły się na tle gminy jako nietuzinkowe działaczki w dziedzinie kultury, przedsiębiorczości i pracy społecznej. Nominacje do końca lutego mogą zgłaszać mieszkańcy, stowarzyszenia i gminne instytucje.

Do konkursu "Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2021 r.", którego celem jest popularyzacja aktywności w różnych aspektach funkcjonowania loklanych społeczności i kształtowanie pozytywnych postaw i wzorów do naśladowania, każdego roku nominowane są kobiety wyróżniające się swoją wszechstronną działalnością, podejmujące się na co dzień pracy na rzecz kultury, społeczności lokalnej lub rozwoju przedsiębiorczości.

W kategorii Kobieta Kultury nagradzane są panie, które przez swe działania przyczyniają się do rozwoju i promocji kultury na terenie gminy oraz wspierają aktywność kulturalną innych kobiet, angażują się w działalność stowarzyszeń i grup nieformalnych działających na polu kultury, a także prowadzą działalność kulturalną i edukacyjną.

Kobieta Społecznik wyróżnia się czynnym uczestnictwem w życiu społecznym gminy bądź swojej lokalnej społeczności. Jest wzorem do naśladowania, w szczególności na płaszczyźnie aktywności społecznej i altruizmu, aktywnie angażuje się w działalność sołectw, stowarzyszeń, grup nieformalnych, a poprzez swoją działalność przyczynia się do promocji zdrowia i aktywnego trybu życia.

Kobieta Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą lub rolniczą o charakterze innowacyjnym bądź istotnym dla rozwoju lokalnej społeczności. Poprzez swe działania zachęca inne kobiety do podejmowania działalności gospodarczej i aktywności zawodowej, umie również połączyć działalność gospodarczą lub rolniczą z działaniem na rzecz społeczności lokalnej, życiem rodzinnym i towarzyskim.

Każdy podmiot: mieszkańcy, stowarzyszenia, grupy nieformalne, gminne instytucje i jednostki organizacyjne, może zgłosić do konkursu dowolną liczbę kandydatek, jednak każda z nich może otrzymać nagrodę tylko w jednej kategorii.

Nominacje mieszkanek gminy Międzyrzec Podlaski lub aktywnych działaczek z tego terenu można zgłaszać do 28 lutego 2021 r. za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznej lub osobiście w sekretariacie urzędu gminy. Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem konkursu dystępny jest m.in. na stronie urzędu ⇒ KONKURS oraz Gminnego Ośrodka Kultury https://gokmiedzyrzec.pl/.

Wręczenie nagród odbędzie się 8 marca 2021 r. w Wysokim. 

W ubiegłym roku w marcu, podczas gali ⇒ "Siła jest kobietą", nagrody w konkursie "Kobieta Aktywna 2020" odebrały: Jolanta Podgajna, Monika Stefaniuk i Katarzyna Tymoszuk.


_______________________________
Źródło: UG, GOK Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male