YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wypożycz książkę na ferie

11 lutego 2019 22:37:07 | autor: Anna Ostapiuk
Wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży to priorytet każdej biblioteki szkolnej. Aby zachęcić do czytania książek w ferie, pracownicy biblioteki w Dołdze zastosowali ciekawy pomysł.

W piątek 9 lutego, w ostatnim dniu przed feriami, biblioteka szkolna przeprowadziła akcję "Wypożycz książkę na ferie". Tego dnia część zasobów bibliotecznych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze, na specjalnie przygotowanym,  przyciągającym uwagę kolorowym stoisku. W ofercie znalazły się książki dla różnych przedziałów wiekowych, tytuły znane i nieznane, autorów polskich i zagranicznych.

Wypożyczaniu książek towarzyszyły różne atrakcje, m.in. malowanie buziek oraz zagadki, za których prawidłowe rozwiązanie można było otrzymać słodkie upominki.
Finalnym produktem akcji jest zilustrowanie w postaci pracy plastycznej fabuły wypożyczonej i przeczytanej książki. Na uczestników zabawy czekają nagrody.

Akcja „Wypożycz książkę na ferie” z powodzeniem sprawdza się w polskich bibliotekach. Nie tylko wpływa na zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci, ale też promuje dobre nawyki związane z czytaniem książek: obycie z tekstem pisanym, wzrokowe zapamiętywanie zasad stylistyki, interpunkcji i gramatyki, wzbogacenie słownictwa, a także poszerzanie horyzontów myślowych.


 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male