Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
gmina Drelów

Wypożycz książkę na ferie

11 lutego 2019 22:37 | autor: Anna Ostapiuk

Wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży to priorytet każdej biblioteki szkolnej. Aby zachęcić do czytania książek w ferie, pracownicy biblioteki w Dołdze zastosowali ciekawy pomysł.

W piątek 9 lutego, w ostatnim dniu przed feriami, biblioteka szkolna przeprowadziła akcję "Wypożycz książkę na ferie". Tego dnia część zasobów bibliotecznych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze, na specjalnie przygotowanym,  przyciągającym uwagę kolorowym stoisku. W ofercie znalazły się książki dla różnych przedziałów wiekowych, tytuły znane i nieznane, autorów polskich i zagranicznych.

Wypożyczaniu książek towarzyszyły różne atrakcje, m.in. malowanie buziek oraz zagadki, za których prawidłowe rozwiązanie można było otrzymać słodkie upominki.
Finalnym produktem akcji jest zilustrowanie w postaci pracy plastycznej fabuły wypożyczonej i przeczytanej książki. Na uczestników zabawy czekają nagrody.

Akcja „Wypożycz książkę na ferie” z powodzeniem sprawdza się w polskich bibliotekach. Nie tylko wpływa na zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci, ale też promuje dobre nawyki związane z czytaniem książek: obycie z tekstem pisanym, wzrokowe zapamiętywanie zasad stylistyki, interpunkcji i gramatyki, wzbogacenie słownictwa, a także poszerzanie horyzontów myślowych.


Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny