Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Wyrobili się z Łosicką

3 stycznia 2022 18:53 | autor: redakcja

W 2021 roku powiat bialski zainwestował w Międzyrzecu w ulice Łosicką i 3 Maja. W 2022 roku zapowiedziano inwestycje na ulicach Kościuszki i Łukowskiej.

Na ulicy 3 Maja wybudowano parking przy Zespole Szkół Ekonomicznych oraz chodnik, na odcinku od ulicy Mleczarskiej do skrzyżowania z ulicą Wesołą. Drugą drogową inwestycją realizowaną przez starostwo była przebudowa ulicy Łosickiej wraz z budową ronda. Nie obyło się przy tym bez perturbacji.

Firma, która wygrała przetarg szybko przerwała prace, pozostawiając porozrzucane krawężniki i zerwaną kostkę brukową z części chodnika. Robotnicy zniknęli z budowy na prawie dwa miesiące. Okazało się, że problem dotyczył dokumentacji projektowej. Została ona pozytywnie zweryfikowana w Zarządzie Dróg Powiatowych, a starostwo bez problemów wydało pozwolenie na budowę. Dopiero po rozpoczęciu prac okazało się, że konieczne są poprawki na „wlotach do ronda”, tak aby umożliwić bezkolizyjny przejazd również samochodom ciężarowym. To istotne, bo Łosicka jest drogą wylotową do krajowej dwójki. Ostatecznie projekt poprawiono, a drogowcy zdążyli położyć nowy dywanik asfaltowy przed atakiem zimy.

Ważną powiatową inwestycją była w minionym roku także budowa windy w przychodni SPZOZ przy ul. Wiejskiej. Wydano na nią prawie 660 tys. zł, a w kosztach partycypowały również samorządy miasta i gminy Międzyrzec oraz gminy Drelów.

Międzyrzecki samorząd ma swój finansowy udział we wszystkich drogowych inwestycjach powiatu realizowanych na terenie miasta. W minionym roku radni przyznali dla powiatu dotacje na realizacje prac na ulicy 3 Maja i Łosickiej, a w budżecie na 2022 rok uwzględnili dofinansowanie do dwóch nowych inwestycji.

Pierwszą z nich będzie przebudowa części chodnika na ulicy Tadeusza Kościuszki. Na odcinku od ulicy Partyzantów do skrzyżowania z ulicą Pułaskiego (długość: 594 metry) betonowe płytki zastąpi kostka brukowa. Wykonane zostaną również zjazdy do posesji.

Druga inwestycja dotyczy przebudowy nawierzchni ulicy Łukowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Lubelską do skrzyżowania z ulicą Pocztową (długość: 394 metry).

Ulica Łosicka przed i po remoncie

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (5 stycznia 2022 15:30)
  heheh za projekt zapłacili i okazał się lipny, do poprawy ... ech te fachowcy z urzędu..
  autor: gość

  (4 stycznia 2022 19:15)
  A za projekt kto zapłacił?
  autor: gość

  (4 stycznia 2022 16:37)
  Ciekawostka
  Miasto nie dołożyło powiatowi do Łosickiej, radzę autorowi dobrze przeanalizować dokumenty. To, ze mieli środki w budżecie nie znaczy, ze to zrealizowali.
  autor: Phi

  (4 stycznia 2022 16:34)
  Prawie super
  A ten nierówny chodnik ( źle ułożona stara kostka która rozwalali i drugi raz kładli) koło ronda i ogólnie syf masę błota na kostce. Przydałoby by się też ten nasyp obsadzić czymś, zrobić zakaz do 3,5t żeby tiry nie śmigały przez osiedlę ludziom pod oknami.
  autor: Gosc

  (4 stycznia 2022 16:29)
  Prawie super
  A ten nierówny chodnik ( źle ułożona stara kostka która rozwalali i drugi raz kładli) koło ronda i ogólnie syf masę błota na kostce. Przydałoby by się też ten nasyp obsadzić czymś, zrobić zakaz do 3,5t żeby tiry nie śmigały przez osiedlę ludziom pod oknami.
  autor: Jan

  (4 stycznia 2022 11:12)
  super
  Dzięki Janusz
  autor: @

  (4 stycznia 2022 06:31)
  Ta a dalej za rondem została jedna ulica z dziura na dziurze
  autor: gość

  (4 stycznia 2022 00:41)
  Propaganda. Marnie jak na taką reprezentacje. No a lepiej nie będzie...
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny