YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Wystawa poplenerowa w Galerii ES

27 listopada 2019 17:25:54 | autor: Anna Ostapiuk
Prace plenerowe i talent dziewięciu międzyrzeckich artystów zaprezentowano podczas wernisażu w Galerii ES. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca roku.

Wystawa Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki 2019 (fot. Marek Wasiluk)

23 listopada w Międzyrzecu Podlaskim odbył się wernisaż wystawy wieńczącej lipcowy IX Środowiskowy Plener Malarski, podczas którego dziewięciu artystów zrzeszonych w Międzyrzeckim Klubie Miłośników Sztuki, działającym od 1999 r. przy Miejskim Ośrodku Kultury, zaprezentowało owoc swojej dwutygodniowej pracy.

Plener odbywał się w Tęczowym Folwarku w Krzymoszycach. – To miejsce wręcz magiczne i jest ogromną inspiracją – podkreśliła Jagoda Patkowska, jedna z artystek, dziękując gospodarzom za miłe przyjęcie i gościnę. W wystawie zaprezentowano twórczość Ewy Gaszewskiej, Elżbiety Kamasy, Marii Kuczborskiej, Haliny Paproty, Jagody Patkowskiej, Beaty Plińskiej, Anny Rzedzickiej, Andrzeja Szczerbickiego i Anny Wawryniuk. - Z grupą, której skład czasem się zmienia, od kilkunastu lat, co roku, jeździmy na plenery malarskie – mówił Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES – A to jest owoc pleneru, który odbył się ostatnio w Krzymoszycach.

Prace są typowo plenerowe, kwiaty, pejzaże, wszystko oparte o przyrodę. W przyszłym roku i w latach następnych systematycznie będą pokazywane w wystawach indywidualnych prace pań, będą to tzw. prace „miejscowe” – zapowiedział organizator wystawy. Galeria od lat prezentuje sztukę najnowszą, głównie malarstwo, grafikę i fotografię, promując polskich znanych artystów, jak i młodych, debiutujących twórców. Chętnie współpracuje z właścicielami Tęczowego Folwarku w Krzymoszycach. – Dla mnie, jak państwo przyjeżdżacie, to jest wielkie święto. Mam trochę zajęcia, więc i adrenalinki. Przez dwa tygodnie jesteśmy jedną wielką rodziną – dziękowała artystom podczas wystawy Lucyna Sokołowska  – Do malowania trzeba troszeczkę miłości i bardzo dużo słońca, a u nas jedno mamy, a drugie zawsze nam się poszczęści.

Wystawa międzyrzeckich artystów potrwa do 30 grudnia 2019 r.

REKLAMA
reklama


Wystawa Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki 2019


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male