YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Wyzdrowiało 116 osób

4 kwietnia 2020 13:00:44 | autor: PAP/mw
W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i kolejnych dwóch zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3503 osób, z których 73 zmarły.

W województwie lubelskim wykryto dotąd 164 przypadki zakażenia. Zmarło 6 osób. Nadal nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu bialskiego.

Na terenie kraju hospitalizowane są 2303 osoby, 160587 objęto kwarantanną, a 41146 nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. 116 osób wyzdrowiało.

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany niekoniecznie oznacza, że jest nosicielem koronawirusa. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem.

Objęte kwarantanną są osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Taki okres trwa dwa tygodnie, liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka.

Podczas kwarantanny nie można wychodzić nawet na spacer z psem, do sklepu czy do lekarza. Osób przebywających na kwarantannie nie wolno odwiedzać.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Należy w tym okresie przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć temperaturę i kontrolować stan zdrowia.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male