Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.8°C
Kontakt
Region

Z czego składa się wyposażenie profesjonalnej pralni?

17 kwietnia 2021 11:40 | autor: Tekst sponsorowany
fot. Archiwum

Firmy zajmujące się kompleksowym czyszczeniem tekstyliów z użyciem specjalistycznych środków chemicznych z biegiem lat zyskały na popularności. Klientami takich placówek są już nie tylko duże hotele czy sieci restauracji, lecz także osoby prywatne. Osoby zanoszące ubrania do pralni chwalą sobie takie rozwiązanie przede wszystkim za wygodę i oszczędność czasu. Chętnych do korzystania z usług odpłatnego odświeżania odzieży nie brakuje, dlatego zainwestowanie we własną pralnię może być doskonałym sposobem na uzyskanie stałych dochodów. Aby taki biznes rzeczywiście się opłacał warto rozpocząć od przygotowania dobrego biznesplanu. Oto krótki poradnik, w którym zamieściliśmy najważniejsze zasady, jakimi należy kierować się podczas urządzania profesjonalnej pralni.

Otwieramy własną pralnię: o czym trzeba pamiętać?

Przy zakładaniu nowej pralni dobrze jest zacząć od wyszukania odpowiedniej lokalizacji. Najbardziej pożądane miejsca na pralnię to te położone w dużych miastach, zwłaszcza w centrach handlowych, nowych osiedlach mieszkaniowych czy dzielnicach biznesowych. Nowoczesnych punktów pralniczych nie brakuje także w pobliżu akademików. Aby pralnia mogła przynosić oczekiwane dochody dobry adres to jednak nie wszystko. Równie istotne jest stworzenie atrakcyjnej oferty, która przyciągnie uwagę klienta. Zanim otworzymy pralnię warto przeanalizować lokalny rynek i spróbować określić, na jakie usługi jest obecnie największe zapotrzebowanie. Klasyczne pranie w wodzie, a może nowoczesne czyszczenie chemiczne? Planując takie przedsięwzięcie powinniśmy na samym początku ustalić, jak dużą skalę ma mieć nasza działalność. Trzeba już na wstępie określić, czy interesuje nas mały punkt usługowy przyjmujący zamówienia od klientów prywatnych, czy raczej rozbudowana placówka realizująca głównie zlecenia dla różnego rodzaju firm i instytucji. W zależności od tego, na jaką klientelę się nastawiamy i jak rozbudowaną pralnię zamierzamy otworzyć, będziemy potrzebowali innego kapitału na start. Największą część budżetu stanowi oczywiście zakup wyspecjalizowanych maszyn i urządzeń. Pamiętajmy, że sukces pralni w dużej mierze zależy właśnie od wyposażenia. Jeżeli chcemy zapewnić naszym klientom najwyższy standard usług musimy zadbać o to, by w pralni znalazły się zaawansowane technologicznie maszyny pochodzące od najlepszych producentów. Od wielu lat liderem w dziedzinie profesjonalnego pralnictwa jest firma Sovrana, z której ofertą warto zapoznać się przed otworzeniem pralni.

Co składa się na wyposażenie pralni?

Maszyny i urządzenia pralnicze dobieramy zawsze pod kątem konkretnej pralni. Innego wyposażenia będzie wymagała pralnia wodna, a innego taka oferująca czyszczenie chemiczne. Najważniejsze elementy parku maszynowego w punkcie usług pralniczych to:

  • pralnico-wirówka: urządzenie stanowiące „serce” pralni wodnej; pralka przemysłowa to duża, bardzo wydajna i supernowoczesna pralnica automatyczna realizująca cały cykl operacji (pranie wstępne, pranie zasadnicze, płukanie z podwirowaniami, odsączanie wody); o pralnicach przemysłowych stosowanych we współczesnych pralniach możesz poczytać na przykład w tym miejscu: www.sovrana.pl/pranie-wodne/maszyny-pralnicze/pralnico-wirowki-pralnice-przemyslowe/ ,
  • agregat chemiczny (nazywany też agregatem piorąco-suszącym): podstawowa maszyna niezbędna w pralni chemicznej; hermetycznie zamykany agregat pierze „na sucho”, czyli bez użycia wody (w jej miejsce stosuje się specjalne rozpuszczalniki chemiczne),
  • urządzenia służące do prasowania: a więc m.in. stoły prasowalnicze, manekiny formujące, wytwornice pary i inne specjalistyczne sprzęty pozwalające uzyskać nienaganny wygląd wypranej odzieży; szczególną maszyną prasowalniczą jest magiel przemysłowy, czyli urządzenie odpowiedzialne za usuwanie zagnieceń z materiałów przy pomocy systemu walców i niecek, przystosowane do prasowania dużej ilości tekstyliów (po więcej informacji o technologii maglowania oraz specjalistycznych maglach do pralni odsyłamy cię do lektury świetnego artykułu na stronie www.sovrana.pl/pranie-wodne/maszyny-pralnicze/magle/ ),
  • składarki i pakowarki do ubrań: nowoczesne urządzenia umożliwiające automatyczne składanie i pakowanie wypranego i wyprasowanego asortymentu; są używane w końcowym etapie procesu technologicznego, bezpośrednio przed wydaniem ubrań klientowi.

Jak wyposażyć pralnię bez wcześniejszego doświadczenia?

Osoby zamierzające uruchomić własny punkt usługowy, lecz nie mające żadnego doświadczenia w biznesie pralniczym, mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych firm specjalizujących się w tym trudnym rynku. Takie firmy służą wsparciem m.in. w zakresie wybierania odpowiedniego lokalu pod pralnię, dobierania urządzeń do pralni (nowych i używanych), jak również samej techniki prania wodnego i czyszczenia chemicznego. Jeśli szukasz godnego zaufania partnera biznesowego, który pomoże ci w stawianiu pierwszych kroków w branży profesjonalnego pralnictwa, polecamy nawiązać współpracę z firmą Sovrana.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny