YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Z Indianami w górę Orinoko

21 lutego 2017 20:56:30 | autor: redakcja
Stefan Czerniecki będzie kolejnym gościem cyklu VITO exTrEAM. Ten pisarz i autor programów telewizyjnych "Za siódmą górą" opowie o swoich podróżach do Wenezueli. Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 lutego. Tym razem w kinie "Sława", o godz. 11. Wczesna pora ma umożliwić obecność w MOK uczniów z międzyrzeckich szkół. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Tepui Autana (fot. Stefan Czerniecki)

Stefan Czerniecki to podróżnik, eksplorator, dziennikarz, autor książek "Dalej od Buenos", "Cisza", "Po drugiej stronie", "Czekając na Duida". Jest także autorem programów telewizyjnych "Za siódmą górą". Był członkiem Alpinus Expedition Team, jego teksty drukowały takie czasopisma jak "National Geographic-Traveler", "Poznaj Świat" czy "Podróże".

W Międzyrzecu Stefan Czerniecki opowie o Indianach, Chavezie i puszczy. A przy okazji będzie można posłuchać indiańskiej muzyki, obejrzeć filmy i zdjęcia. Usłyszymy o dziewiczym rejonie Orinoko, wojskowych przeszukiwaniach, ucieczce przed anakondą. Zagłębimy się w indiańskie legendy. Przemierzymy teren niezwykle ściśle broniony przez wenezuelski reżim, okryty złą sławą karteli narkotykowych oraz przemytników złota i cyny.

Wyprawa, o której opowie bohater spotkania została nominowana do prestiżowej nagrody podróżniczej „Kolosy”.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male