YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Z podarkami dla mieszkańców

19 stycznia 2021 11:00:00 | autor: Anna Ostapiuk/GOK Międzyrzec Podlaski
Przedstawiciele samorządu gminnego na czele z wójtem Adamowiczem odwiedzili mieszkańców z kolędą. Spotkaniom towarzyszyły drobne upominki przygotowane przez pracowników GOK.

Szczodraczki przygotowane przez międzyrzecki GOK jako kolęda dla mieszkańców gminy (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

Święto Trzech Króli 6 stycznia w Gminie Międzyrzec Podlaski już od 6 lat obchodzone było w charakterystyczny sposób – poprzez organizację integrującego lokalną społeczność Spotkania Opłatkowo-Noworocznego w miejscowości Tuliłów. W tym roku, ze względu na brak możliwości osobistego spotkania z mieszkańcami, Wójt gminy Krzysztof Adamowicz wraz z radnymi wyszli z symboliczną „kolędą” do mieszkańców, rozdając ponad 300 noworocznych „szczodraczków”, drobnych upominków przygotowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Każdego roku w Spotkaniu Opłatkowo-Noworocznym w Tuliłowie brało udział około 300 osób z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski. Miało ono formę występu artystycznego, najczęściej jasełek przygotowywanych przez dzieci i młodzież z terenu gminy, wspólnego kolędowania z zespołami ludowymi oraz symbolicznego dzielenia się opłatkiem wójta i radnych z mieszkańcami, a także wspólnej degustacji potraw świąteczno-noworocznych. By podtrzymać kolędniczą tradycję i nie zatracić kontaktu z mieszkańcami w tych trudnych czasach, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim przygotowali ponad 300 upominków dla mieszkańców gminy. Zawinięte w zgrabne pakunki bombki oraz własnoręcznie odlewane świece i pieczone pierniczki trafiły w ręce losowo wybranych mieszkańców napotkanych podczas spacerów po miejscowościach: Puchacze, Wysokie, Rudniki, Misie, Przychody, Manie, Zaścianki, Bereza, Halasy, Strzakły, Pościsze, Jelnica, Rzeczyca, Rogoźnica, Żabce i Tłuściec. Do każdej paczuszki dołączone były fragmenty kolęd i pastorałek oraz noworoczne życzenia. Z oczywistych względów „kolędnicy” nie mieli możliwości dotrzeć do każdego mieszkańca czy każdego domu. Ufamy jednak, że rozdane upominki wywołały uśmiech na twarzach tych, których udało się obdarować.

____________________________________________

Źródło: tekst, fotografie: GOK w Międzyrzecu Podlaskim

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male