Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
22.4°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Z seniorami o finansach

27 marca 2017 22:47 | autor: redakcja

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej zaprasza na bezpłatne warsztaty z edukacji finansowej dla osób dla osób 55 plus. Tematyka zajęć będzie dotyczyć zagadnień w zakresie bezgotówkowych instrumentów płatniczych oraz budowania wiarygodności finansowej. Prowadzący opowiedzą m.in. o tym jak bezpiecznie korzystać z bankomatów, kart płatniczych I pożyczek. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia, o godz. 13, w remizie OSP Rzeczyca. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Informacja o projekcie

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w dniu 1 stycznia 2017 roku rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego pt: „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus”. Jest to druga edycja projektu, który poprzednio cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców.
W ramach projektu prowadzone są bezpłatne warsztaty edukacyjne dla seniorów (osób po 55 roku życia). Tematyka zajęć dotyczy zagadnień w zakresie bezgotówkowych instrumentów płatniczych oraz budowania wiarygodności finansowej. Głównym celem projektu jest poprawa świadomości seniorów (w wieku 55 plus) w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi oraz budowania i ochrony własnej wiarygodności finansowej a także ochrony przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Rekrutacja uczestników w projekcie „Senior na Plus 2!” odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów. Jeśli dana organizacja będzie zainteresowana warsztatami zgłasza swój udział do Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Warsztaty będą prowadzone od marca 2017 r. do połowy czerwca 2017 r. Działania projektu obejmą grupę 300 seniorów i seniorek na obszarze kilku województw w kraju (małopolskie, mazowieckie, lubelskie, pomorskie). Zajęcia „Senior na plus 2!” będą miały formę 3-godzinnego warsztatu złożonego z dwóch modułów wypełnionych indywidualnymi i grupowymi ćwiczeniami opartymi na przykładach z życia codziennego. Zajęcia będą prowadzić specjaliści o długoletnim doświadczeniu w zakresie edukacji finansowej i doradztwa konsumenckiego. Uczestnicy zajęć otrzymają materiały szkoleniowe oraz upominek. Zajęcia odbywać się będą w nieodpłatnie udostępnionych salach szkoleniowych organizacji zainteresowanych przeprowadzeniem warsztatów. Wszelkich informacji na temat projektu ze strony SKEF udziela: Iwona Karmasz – koordynator ds. szkoleń tel: 58/624-98-76; e-mail: ikarmasz@skef.pl

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny