YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zagra Orkiestra

8 stycznia 2019 20:55:49 | autor: redakcja
W niedzielę 13 stycznia odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza z tej okazji do Kina Sława na aukcję i koncert zespołu Menele.

13 stycznia w Kinie Sława wystąpi zespół Menele

13 stycznia na ulicach Międzyrzeca Podlaskiego kwestować będzie 70 wolontariuszy. O godz. 17 w Kinie Sława zaplanowano aukcję, którą poprowadzą starosta Mariusz Filipiuk i dyrektor MOK Andrzej Marciniuk. Do piątku (11 stycznia) do sztabu WOŚP, który ma swoją siedzibę w MOK, można dostarczać przedmioty, bony, karnety i gadżety na licytację. Telefon dla zainteresowanych: 505 164 760.

Aukcji towarzyszył będzie koncert grupy Menele, która wywodzi się ze środowiska muzyków tworzących popularne stołeczne grupy wykonujące piosenkę żeglarską. Zamiłowanie do miasta w którym mieszkają i wyjątkowego klimatu przedwojennej Warszawy sprawiło, że muzycy sięgnęli po stare, znane wśród miłośników miejskiego folku utwory. Tak zaczął się projekt, który początkowo miał zakończyć się na pojedynczym występie. Sukces przedsięwzięcia sprawił, że muzycy wrócili do pomysłu, grając od czasu do czasu kolejne koncerty. Formacja, która w ten sposób powstała, została ochrzczona nazwą Menele, odnoszącą się w pewien sposób do spuścizny warszawskich ulic i podwórek, a przynajmniej do tego co dziś z niej zostało. Menele wydali już trzy płyty, na których prezentują folk łączący tradycję i nowoczesność. Zespół tworzą: Dariusz Wołosewicz „Grzywa” – gitara, Mariusz Kuczewski „Qcza” – gitara, Piotr Walewski – akordeon i Krzysztof Kłos „Brat” – instrumenty perkusyjne.

Jak co roku w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zagrają międzyrzeckie szkoły: ZPO nr 1, ZPO nr 2 i ZPO nr 3. W piątek 11 stycznia w "Dwójce" rozegrany zostanie mecz siatkówki, w którym nauczyciele zmierzą się z uczniami. Także w "Trójce" zaplanowano podobną sportową rywalizację w turnieju "dwa ognie" oraz kiermasz ciast. Swoimi wypiekami pochwali się również społeczność "Jedynki", która zaprasza na kiermasz ciast 13 stycznia do holu Kina Sława. Podczas wymienionych imprez zbierane będą pieniądze na WOŚP.

W nietypowy sposób będą kwestować członkowie Międzyrzeckiej Grupy Biegowej. 13 stycznia o godz. 10 zapraszają oni na wspólne morsowanie na Placu Jana Pawła II. Warunkiem wejścia do basenu z lodowatą wodą będzie datek do puszki na rzecz Orkiestry. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia gwarantują "niezapomniane wrażenia i ciepły posiłek".

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male