Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Zagrają przeciw sepsie

24 stycznia 2023 09:25 | autor: redakcja

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Międzyrzeca Podlaskiego kwestować będzie 50 wolontariuszy. W Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się aukcja na rzecz WOŚP.

Cel tegorocznego finału to walka z sepsą - zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Dla przeżycia chorego w takim przypadku kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W Międzyrzecu za przebieg finału odpowiada sztab zarejestrowany w Miejskim Ośrodku Kultury. Orkiestra zacznie grać już w sobotę, 28 stycznia, w Szkole Podstawowej w Jelnicy. O godz. 17 rozpocznie się tam wydarzenie „ART OVO dla WOŚP”. W programie jest koncert, pokaz taneczny oraz kiermasz rękodzieła.

W niedzielę, 29 stycznia, na ulicach Międzyrzeca kwestować będzie 50 wolontariuszy z miasta oraz szkół podstawowych w Tłuśćcu i Dołdze. O godz. 11 w hali Szkoły Podstawowej nr 3 rozpocznie się turniej piłki siatkowej chłopców „Trójka MOSiR CUP”, podczas którego do puszek będą zbierane pieniądze na WOŚP.

O godz. 11 rozpocznie się też „Morsowanie dla WOŚP”, na które zaprasza Stowarzyszenie Elementum. Miejscem spotkania będzie plaża przy ulicy Zahajkowskiej. Po rozgrzewce, którą poprowadzi Wiktor Waszczuk, zainteresowani wskoczą do wody (godz. 12). Członkowie stowarzyszenia będą zbierać datki do puszek. W zamian za hojność proponują bufet z ciastem, kawą, herbatą i pyszną zupą z kociołka. Za symboliczną wrzutę do puszki będzie można skorzystać z sauny i bani.

O godz. 17 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 rozpocznie się aukcja na rzecz WOŚP przygotowana przez MOK. Licytowane fanty od darczyńców będzie można wcześniej zobaczyć na facebooku .

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 stycznia 2023 08:00)
  Tusk i jego orkiestra,do utylizacji.
  autor: Gość

  (27 stycznia 2023 23:59)
  Szkoda, że trwający od 2? lat remont nie wypalił na finał. Lepszej okazji nie będzie.. no może na oskary, albo osiołka uda się...
  autor: gość

  (27 stycznia 2023 23:30)
  Są pewni ludzie, którzy powinni zniknąć z życia publicznego. Na przykład Owsiak, Sikorski, Macierewicz... Długo by wymieniać.
  autor: gość

  (27 stycznia 2023 22:27)
  Wosp
  Nie poprę Owsiaka tylko dlatego że popierał segregację sanitarną Nie raz mówiłem ze srowid to ściema i teraz wszystko się sprawdza Nie za wiele mówią w TVP bo to tuba propagandową ale inne źródła podaje informacje podparte wywiadami danymi medycznymi.Olac expertow nabrali się milionów tak samo jak lekarze a teraz cisza?Dzień przed wojna n Ukrainę znieśli obostrzenia a miesiąc wcześniej krzyczeli że milion pacjentów będzie chorych w szpitalach
  autor: Mieszkaniec

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny