YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zagrali w szachy błyskawiczne

2 września 2020 09:07:07 | autor: redakcja
30 sierpnia w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano trzeci turnieju z cyklu rozgrywek o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, edycja 2020.

Tym razem zawodnicy mogli sprawdzić się w grze błyskawicznej. Turniej rozegrano na dystansie 11 rund z tempem 6 min. + 4 sek. za ruch. Najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Szczygieł z Krynki. Drugie miejsce zajął Tomasz Lewandrowski reprezentujący K.S. Legion Legionowo, a trzecie Krzysztof Plichta z  klubu Biały Król Wisznia Mała.

W klasyfikacjach juniorskich zwyciężyli:
dziewczęta do lat 14: Hanna Nurzyńska, MUKS "Gambit w Międzyrzecu Podlaski
dziewczęta do lat 12: Julia Golec, MUKS "Gambit w Międzyrzecu Podlaski
chłopcy do lat 10: Krzysztof Gołębiowski, K. S. MOK "Debiut" Terespol

W klasyfikacji długofalowej Pucharu Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w kategorii open prowadzą:
1. Wiktor Kukawski - 225 pkt.
2. Konrad Szczygieł - 220 pkt.
3. Hubert Goławski - 150 pkt.
Czwarte miejsce zajmuje "nestor podlaskich szachów" pan Andrzej Litwiniec.

W klasyfikacjach juniorskich prowadzą:
dziewczęta do lat 14: Hanna Nurzyńska - 280 pkt.
chłopcy do lat 14: Dawid Dobosiewicz - 200 pkt.
dziewczęta do lat 10: Julia Golec - 260 pkt.
chłopcy do lat 10: Krzysztof Gołębiowski - 260 pkt.

Z powodu wprowadzonych ograniczeń sanitarnych w tegorocznej pucharowe edycji rozegrane zostaną tylko 4 turnieje. Ostatni, finałowy turniej Zostanie rozegrany 3 października 2020 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

- Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski możemy przeprowadzić już po raz siódmy, dzięki hojności sponsorów, którymi są: Dr Gerard - Sponsor Główny i Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim  - Sponsor Wspierający. Pragnę zaznaczyć, że są to instytucje, które od wielu lat wspierają szachy w Międzyrzecu Podlaskim – podkreśla Tadeusz Węgrzyniak z MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

Szachistów z Podlasia zainteresuje zapewne informacja o planach wznowienia turniejów z cyklu Bialskiej Ligi Szachowej 2019/2020.

- Chociaż nastał nowy rok szkolny, będziemy kontynuować rozgrywki według zasad z poprzedniego roku. Jeżeli tylko pozwolą na to warunki epidemiczne, to kolejny turniej odbędzie się w sobotę 26 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Terespolu – informuje Tadeusz Węgrzyniak.

Info/foto: MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (2 września 2020 21:23:42) Młode Talenty Swietnie, niech się młodzi ogrywają. I miejmy nadzieje, że nie pójdą w ślady naszej już zawieszonej mistrzyni... autor: Mazzieh
    logo male