YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Zakończona kwalifikacja wojskowa

27 marca 2020 18:49:08 | autor: Anna Ostapiuk
Urząd Gminy Drelów informuje, że kwalifikacja wojskowa w roku 2020 została zakończona. Termin stawiennictwa dla osób z terenu gminy przypadający na dzień 30 marca, tj. najbliższy poniedziałek, jest NIEAKTUALNY i znosi obowiązek osobistego stawienia się do kwalifikacji.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. została zakończona 13 marca br. Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność. Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zgodnie z Rozporządzeniem z dniem 13 marca br. zakończyły działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju. Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność. Szacuje się, że w okresie od 2 lutego br. do 12 marca powiatowe komisje lekarskie wydały orzeczenia lekarskie dla około 35-40 proc. osób zobowiązanych do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Natomiast pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Więcej informacji: Urząd Gminy Drelów, Urząd Stanu Cywilnego, pod nr tel. 83 372 32 38. 

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej www.gov.pl, Urząd Gminy Drelów

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male