YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Zanim Drelów stał się gminą

3 lipca 2019 21:05:01 | autor: Anna Ostapiuk
Dni Drelowa 2019 zainauguruje otwarta sesja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej, której tematem przewodnim będzie "Awans społeczny miejscowości Drelów".

Otwarta sesja Towarzystwa Ziemi Drelowskiej (fot. miedzyrzec.info, 2017)

Nieprzerwanie od 2002 r. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drelowskiej prowadzi działania w kierunku krzewienia przywiązania i kultywowania spuścizny historycznej tego małego kawałka Ojczyzny. Upowszechniając wiedzę historyczną o gminie Drelów, w szczególności o jej randze politycznej, kulturalnej i gospodarczej, członkowie stowarzyszenia dążą do zaszczepiania w sercach mieszkańców poczucia dumy i społecznej jedności.

Drelów z małej podrzędnej wioski, która dawniej pod względem administracyjnym stała niżej niż np. Żerocin czy Szóstka, wyrósł na prężnie rozwijającą się miejscowość gminną. Bogata w wydarzenia historia i tworzący ją ludzie, którzy przyczynili się do licznych zmian i szybkiego rozwoju okolicy, stały się inspiracją dla prezesa zarządu stowarzyszenia Franciszka Jerzego Stefaniuka do przygotowania prelekcji "Awans społeczny miejscowości Drelów". Prelekcji opartej o przełomowy dzień 1 stycznia 1973 r., w którym na bazie trzech gromad: Żerocina, Drelowa i Szóstki, powstała gmina Drelów.

Sesja rozpocznie się o godz. 13:00 w dniu 7 lipca na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. Poprzedzi ją Zebranie Wyborcze członków Towarzystwa, w trakcie którego nastąpi wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej nowej kadencji.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male