Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Zaproszenie na 26. Marsz-Patrol

15 listopada 2021 11:10 | autor: redakcja

Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w 26. Marszu-Patrolu szlakiem „Krwawych Dni Międzyrzeca”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 listopada.

Marsz Patrol upamiętnia dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w Międzyrzecu w 1918 roku. Gdy cała Polska cieszyła się odzyskaniem niepodległości nasze miasto najechali niemieccy huzarzy śmierci. Najpierw zabili niedoświadczonych żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej, a następnie przez trzy dni mordowali bezbronnych mieszkańców. Zginęło ponad 50 osób.

Międzyrzeczanie, dla których ważna jest pamięć o tych wydarzeniach, spotkają się 16 listopada 2021 roku o godz. 16 przy pomniku Bohaterów Miasta na Placu Jana Pawła II. Obecne będą patrole szkół oraz poczty sztandarowe. Odczytany zostanie Apel Poległych, a delegacje złożą przy pomniku kwiaty i zapalą znicze.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (16 listopada 2021 07:05)
  Takie tam
  Zginął wtedy mój przodek - Nowicki Edek, jeden z wielu patriotów jakich wydała ziemia ojczysta. Ostatnio czytam komentarze do artykułów, widzę tylko wojny i kłótnie. Przystańmy w życiu swym na chwilę refleksji i zastanówmy się dlaczego Ojczyzna nasza, Rzeczpospolita, niepodległość utraciła. Zaborcy wykorzystali tylko sposobność i rzucili się na żer, padlinę Orła Białego którego zabili nie kto inny, jak sami Polacy. Rękami swymi grabiąc każdy w swoją stronę, niszcząc i nienawiść siejąc. Znów nadchodzi calamitatis Regnum, Polonia ruinam. Opamiętajmy się póki czas.
  autor: Heheszki

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny