Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.7°C
Kontakt

Zarzuty dla pasażera

16 marca 2016 16:06 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Zameldowany w Międzyrzecu Podlaskim 28-letni Paweł P. odpowie za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku i utrudnianie postępowania karnego.

Do wypadku doszło w Białej Podlaskiej, 11 marca późnym wieczorem. Nieustalony wówczas samochód przejechał po leżącym na jezdni mężczyźnie, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Auto odjechało z miejsca zdarzenia, nie zatrzymując się.

W niedzielę do bialskiej komendy zgłosiła się 26-letnia kobieta twierdząc, że to ona spowodowała wypadek. W wyniku poczynionych ustaleń zatrzymano ją w policyjnym areszcie. Ponadto policjanci zatrzymali jadącego z kobietą pasażera – Pawła P. oraz osobę, u której znaleziono uszkodzony w wypadku samochód.

Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec Pawła P. Postawiono mu zarzuty “nieudzielenia pomocy ofierze wypadku znajdującej się w niebezpieczeństwie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” oraz “utrudniania postępowania karnego poprzez pomoc sprawczyni wypadku w uniknięciu odpowiedzialności karnej”.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Sądu, na którym zdecydowano, że 26-latka spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym. Zarzuca sie jej, że "kierując samochodem marki VW Golf nienależycie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała techniki jazdy do warunków panujących na drodze (zwłaszcza słabej widoczności), w wyniku czego najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, po czym zbiegła z miejsca zdarzenia".

Kobieta odpowie także za to, że "nie udzieliła pomocy ofierze wypadku znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie na takie niebezpieczeństwo".

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (17 marca 2016 20:29)
  .
  Analogicznie jak ktoś się położy na torach kolejowych to maszynista powinien iść siedzieć. Co za głąby pracują w tych sądach. Czy leżący na ulicy był oświetlony. To on doprowadził do zdarzenia swoim zachowaniem a nie kierująca pojazdem !!!
  autor: .

  (17 marca 2016 06:04)
  Niezależnie...... to nie chodnik
  autor: Zbys

  (16 marca 2016 23:38)
  pqp
  skoro sama sie zglosila to po co areszt
  autor: pl

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny