YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Zaśpiewają i zagrają w Muzeum Wsi Lubelskiej

21 maja 2019 09:49:20 | autor: Anna Ostapiuk
Śpiewacy ludowi i instrumentaliści z powiatu bialskiego zaprezentowali swoje umiejętności na drelowskiej scenie. Przed nimi eliminacje wojewódzkie i zmagania o Basztę w wielkim finale.

X Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)

W Powiatowym Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie, zoorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej i Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, wzięło udział 9 uczestników z powiatu bialskiego:
1. Zuzanna Stefaniuk i Zofia Nestorowicz
2. Oliwia Spychel i Zdzisław Marczuk
3. Gabriela Wowczeniuk i Zdzisław Marczuk
4. Paulina Jakoniuk
5. Zespół Ludowy "Leśne Echo" z Zaścianek
6. Zespół Śpiewaczy "Sokotuchy" z Białej Podlaskiej
7. Zespół Ludowy "Pawłowianki" z Nowego Pawłowa
8. Maria Ochnik
9. Angelika Magier

Śpiewacy zaprezentowali utwory muzyczne, które według zapisów regulaminu winny były uwzględniać zanikające gatunki folkloru takie jak: pieśni obrzędowe okresu Bożego Narodzenia i Wielkanocy, pieśni weselne, pogrzebowe, sobótkowe, żniwne, dożynkowe i ballady.

Do eliminacji na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 26 maja 2019 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej  w Lublinie, decyzją jury w składzie: Andrzej Sar, główny instruktor d/s dziedzictwa kulturowego i lubelszczyzny oraz Wiesława Zaremba, przedstawiciel współorganizatora, zakwalifikowano: Oliwię Spychel i Zdzisława Marczuka, Gabrielę Wowczeniuki Zdzisława Marczuka, Paulinę Jakoniuk, Marię Ochnik i Angelikę Magier oraz Zespół "Sokotuchy".

Najlepsze kapele i zespoły śpiewacze oraz najbardziej utalentowani soliści i instrumentaliści województwa lubelskiego wystąpią podczas 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, biorąc udział w konkursie lub koncertach towarzyszących, oraz/lub podczas 53. Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej.
 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male