YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zaśpiewają poezję Karola Wojtyły

20 lipca 2021 20:42:21 | autor: redakcja
„Śpiewnik Papieski” to wyjątkowy projekt, który powstał z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. W najbliższą niedzielę, 25 lipca w Międzyrzecu Podlaskim zaprezentują go artyści z siedleckiego Teatru ES.

fot. Krzysztof Rosa/CKiS

„Śpiewnik Papieski” to jedenaście utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz. Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów i różnorodność aranżacji muzycznych budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II.

Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów Teatru ES żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża.

Reżyserem „Śpiewnika Papieskiego” jest Waldemar Koperkiewicz. Wykonawcami są soliści Teatru ES i członkowie Chóru Miasta Siedlce. Spektakl zostanie zaprezentowany 25 lipca w Parku Potockich. Początek o godz. 19. Wstęp wolny. 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male