YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Zaśpiewali na scenie w Radzyniu

4 lutego 2019 18:07:43 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie, członkowie szkolnego chóru, po raz kolejny wystąpili w wielkim dziele Józefa Obroślaka. Tym razem reżyser przeniósł publiczność do Betlejem.

Chór szkolny z Drelowa na wielkiej scenie w Radzyniu - widowisko "Nasze Betlejem" (fot. SP w Drelowie)

2 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się niecodzienne wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć widzów. Ponad trzysta osób z powiatu radzyńskiego i lubartowskiego wystąpiło w chwytającym za serce widowisku poetycko – muzycznym „Nasze Betlejem. Aktorom, którzy zaprezentowali sceny grzechu pierworodnego, Zwiastowania, pokłonu mędrców i nadejścia Boga na świat, a także głębokie treści patriotyczne, towarzyszył Zespół Artystyczny „Nadzieja” z Kocka pod batutą Mateusza Obroślaka. Już po raz kolejny* do występu Zespołu zaproszono młodych chórzystów z Drelowa, na co dzień należących do Chóru Szkolnego „Gama” prowadzonego przez nauczyciela Agnieszkę Wysokińską.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu, a wręcz wyróżnieni – podkreśla Dorota Sawczuk, dyrektor szkoły w Drelowie – Dyrygent Mateusz Obroślak od początku naszej współpracy nie krył zachwytu nad talentem i umiejętnościami naszych młodych chórzystów. W widowisku „Nasze Betlejem” zaśpiewało trzydziestu członków chóru, to ogromny powód do dumy dla całej gminy Drelów.

Reżyserem widowiska był Józef Obroślak, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, znany i ceniony animator kultury, opiekun artystyczny Zespołu „Nadzieja”.
Organizatorzy wydarzenia: Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Starostwa Powiatowe w Radzyniu Podlaskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, dołożyli wszelkich starań, by widowisko mogła obejrzeć możliwie szeroka publiczność. Patronat objął Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski oraz wójtowie gmin z powiatu radzyńskiego.

(*wspólne występy w ramach widowiska „Wypłyń na głębię”, 2017-2018 r. – przyp. red.).

REKLAMA
reklama


Chór szkolny z Drelowa na scenie w Radzyniu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male