YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zdecyduj, na co przeznaczyć część budżetu

11 czerwca 2020 19:31:56 | autor: Urząd Miasta
Od 5 czerwca międzyrzeczanie mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Najciekawsze przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w 2021 roku.

Do wydania jest 100 tys. zł, przy czym na zadania społeczne może być przeznaczona kwota nie wyższa niż 10 tys. zł. Pomysłowością i aktywnością mogą wykazać się wszyscy mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. Pomysły dotyczące całego miasta lub tylko jego części mogą zgłaszać grupy minimum 20-osobowe do 30 czerwca 2020 r. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację zostaną poddane głosowaniu we wrześniu. Ten, który otrzyma największą liczbę głosów zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

W Międzyrzecu Podlaskim budżet partycypacyjny obowiązuje od 2017 r. W tym czasie z inicjatywy mieszkańców powstał już plac integracji przy ul. Jelnickiej, Klub planszówek w Miejskiej Bibliotece Publicznej, mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz plac zabaw przy ul. Zarówie i w parku Potockich.

Co trzeba zrobić?

- Wniosek musi mieć pisemne poparcie minimum 20 osób, z wyłączeniem zgłaszającego
- Autor projektu powinien określić szacunkowy koszt jego realizacji
- Każdy mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę zgłoszeń
- Jedno zgłoszenie może dotyczyć tylko jednego projektu
- Ostatecznej wyceny projektu dokonuje Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego w procesie weryfikacji zgłoszonych projektów

Formularz Zgłoszeniowy

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (5 stycznia 2021 17:53:55) A potrafi ktoś fachowo nazwać projekt przejazdu pod torami i ocenić jaki byłby koszt tego projektu aby zgłosić go jako inicjatywę obywatelską? Może UM by się wtedy trochę ocknął autor: gość
    (11 czerwca 2020 22:26:42) do mieszkaniec Ciebie pogieło, lepiej podwyższyć pensyjkę jednemu z-cy naczelnika, monitoring "rozbudować" no i o radzie miasta nie zapomnieć, przecież oni nam tak wiernie służą :) autor: gość
    (11 czerwca 2020 22:09:32) proponuje Na przywrócenie straży miejskiej!!! autor: mieszkaniec
    logo male