Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Złodzieje rowerów w oku kamery

11 marca 2023 12:58 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież rowerów na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. W ustaleniu sprawców pomógł monitoring.

Do kradzieży doszło w połowie lutego przy jednym z hoteli pracowniczych. Sprawa nie została zgłoszona organom ścigania, jednak policjanci potwierdzili zdobyte informacje, że takie zdarzenie miało miejsce. Sprawcy wykorzystali fakt, że pozostawione w stojakach rowery nie były zabezpieczone.

Międzyrzeccy kryminalni ustalili, że w sprawę zamieszani są dwaj mieszkańcy miasta w wieku 35 i 46 lat. Obu zatrzymano do wyjaśnienia. Jeden z nich wyjaśniał później, że zabrali rowery, gdyż "nie chciało im się wracać do domu na piechotę”.

Policjanci odzyskali skradzione jednoślady oraz zabezpieczyli monitoring, na którym widoczny jest moment kradzieży. Kamera zarejestrowała też moment, gdy mężczyźni próbując uniknąć odpowiedzialności i rozpoznania zakładają kaptury. Sprawcy nie wiedzieli, że są nagrywani.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 46-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 46-latkowi grozi nawet 7,5 roku.

Komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla przypomina przy tej okazji o potrzebie właściwego zabezpieczania własnego dobytku. Bez żadnego zabezpieczenia staje się on łatwym łupem dla złodziei.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (11 marca 2023 22:06)
  .
  Śmieszny masz rację, po co nam policja, niech żyje komuna, niech każdy robi co chce... jesteś dzbanem jakich mało, nie dociera chyba do Ciebie rzeczywistość. No ale cóż, żeby było różnorodnie, nie każdy musi grzeszyć inteligencją
  autor: .

  (11 marca 2023 14:24)
  Brawo. Kolejni "przestępcy" złapani. Premia się należy jak psu micha hahahahah
  autor: Śmieszne

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny